Kvůli velkému stavebnímu projektu, který letos v naší škole začíná, jsme školu uzavřeli o týden dříve a poslední čtyři dny školního roku si děti užívaly družinu celý den.

Tyto čtyři dny jsme zorganizovali jako výlety mimo školu. Děti i učitelé byli připraveni na dobrodružství.

V pondělí jsme se vydali do Národního muzea. Kde byly děti rozděleny do dvou skupin a různými částmi expozice nás provedly dvě naše učitelky, Petra a Viki, které jsou shodou okolností také průvodkyněmi v muzeu. Poté jsme se naobědvali venku, bylo krásně!

Úterý bylo ve znamení dinosaurů, muzeum v POP aréně pro nás připravilo zajímavou komentovanou prohlídku. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého a byli jsme ohromeni velikostí vystavených dinosaurů. Pak jsme měli čas prohlédnout si expozici, která má spoustu interaktivních prvků.

Ve středu jsme vyrazili z Masarykova nádraží, odkud jsme se vlakem a autobusem vydali na nádherné místo zvané Mirakulum. Ráno jsme se trochu obávali počasí, ale bohové počasí nám přáli a my jsme si to tam užili i s dobrým obědem v jejich jídelně. Po dni, který byl až příliš krátký, jsme se vrátili do Družiny v dobré náladě. Po středečním výletě děti udělaly Družině takovou reklamu mezi spolužáky, že se ve čtvrtek přidalo ještě spousta nepřihlášených dětí :-)

Čtvrtek jsme strávili v Hládkově na vodním hřišti a hráli jsme si s vodním systémem, lezli po jejich prolézačkách a dobře se bavili. Den jsme zakončili v místním zmrzlinovém ráji Angelato.

Čtyři (skvělé) závěrečné dny skončily a všem nám začaly letní prázdniny...