Náš kuchařský tým připravuje denně dětem obědové menu a zároveň také zdravé dopolední i odpolední svačiny. Každý den mají děti na výběr ze dvou hlavních jídel, jedno z nich je vždy vegetariánské. Tento výběr je pro kuchyni orientační informací o preferencích dítěte. Samotný výdej oběda je samoobslužný, dítě si v rámci bufetového pultu vybírá vlastní sestavu jídla. Jídelníčky zveřejňujeme jak v rodičovské online zóně, tak na nástěnce ve škole. Pokud mají rodiče zájem poobědvat s dětmi a jídlo ochutnat, jsou zváni.

Oběd se skládá z polévky, dvou hlavních jídel, ze kterých si děti vyberou, co chtějí jíst, a salátového baru. K jídlu nabízíme mrkvový, míchaný, rajčatový, okurkový, řecký nebo polníčkový salát. Dopolední i odpolední svačiny odpovídají nutričním doporučením výživové poradkyně a pravidelně se v nich objevuje šunka, sýr, vajíčko, pomazánka, jogurt, marmeláda, cornflakes, med, máslo, ovoce a zelenina. Děti si k svačině mohou vybrat z nabídky, co mají rádi. Odpolední svačiny v družině často zpestřujeme sladkým dezertem v podobě domácích koláčů či buchet. Ve škole je zajištěn i celodenní pitný režim.

Podporujeme samostatnost dětí, děti si svačiny připravují z nachystaných jídel samy, při obědě si po sobě uklízí nádobí a své místo. Děti do jídla nenutíme, nicméně s nimi obědvá s i jejich učitel, který děti motivuje, aby si z nabídky vybraly.