websites.2.newsList.textImageAlt
V základní škole Duhovka se stále něco děje. Na této stránce najdete aktuální pozvánky, informace o dění ve škole a o tom, s dětmi plánujeme a také střípky z akcí a výletů.
Zveme vás a všechny přátele Duhovky na BENEFIČNÍ AKCI na podporu naší nové tělocvičny, ateliéru a laboratoře pro školu Duhovka.
Ve středu 2. listopadu od 17.00 hodin se ve školní jídelně sejdou rodiče a zástupci školy a budou se společně zabývat tématem tvorby a podpory školní komunity, jejího optimálního nastavení a fungování, úlohou a smyslem rodičovské asociace v životě školy a rozvíjení občanských kompetencí.
Létem 2022 započalo významné rozšíření a přebudování školy, abychom dětem na 1. i 2. stupni připravili inspirativní a prostorné zázemí. Vznikne celé nové patro, kde své místo najdou kmenové učebny pro Middle School, zázemí pro učitele a velká studovna s knihovnou.
Děkujeme našim skvělým rodičům za obrovskou podporu, kterou poskytli v uplynulých dnech během humanitární sbírky organizace Team 4 Ukraine. S jejich pomocí se nám podařilo shromáždit obrovské množství potřeb pro malé děti. Tyto potřeby byly předány týmu CIMIC (Civil military cooperation).
V rámci pracovního dne pro učitele proběhl v pátek 30. 9. interaktivní seminář zaměřený na výuku prvopočátečního čtení. V úvodu semináře proběhla prezentace zahrnující seznámení s  koncepci výuky hodnot v Duhovce. Učitelé se během dopoledne seznámili s ucelenou řadou nových pomůcek a metodikou jejich používání.
Máme za sebou první měsíc našeho školního roku. Letos jsme začínali o trochu později a to 5. září.  V létě začala velká rekonstrukce školy, která by nám za rok měla přinést o patro navíc a doufejme i novou tělocvičnu.
Kvůli velkému stavebnímu projektu, který letos v naší škole začíná, jsme školu uzavřeli o týden dříve a poslední čtyři dny školního roku si děti užívaly družinu celý den. Tyto čtyři dny jsme zorganizovali jako výlety mimo školu. Děti i učitelé byli připraveni na dobrodružství.
Jak vypadala letošní zahradní slavnost? Jako každý rok - spousta slunce (naštěstí!), zábavy, jídla & pití, her, kamarádů a známých. Radost z povedeného odpoledne jsme měli všichni - děti, rodiče, učitelé a všichni ostatní, kdo dělají Duhovku Duhovkou. Takže se s vámi loučíme, přejeme krásné prázdniny plné dobrodružství!
Talent show je událost, při níž mohou všechny děti z družiny ukázat na pódiu svůj talent spolužákům, rodičům, učitelům a všem, kdo se chtějí přijít podívat. Pro všechny je to slavnostní den a příležitost se setkat na půdě školní zahrady.