film.jpg

Vyšší ročníky na sportovním kurzu s plaváním

Tento rok jsme s dětmi vyšších tříd navázali v říjnu na tradici sportovních kurzu s plaváním a vyrazili zase do Nymburku. Místní sportovní centrum je vybudované pro trénink vrcholových sportovců, takže pronajatý bazén, ale i hřiště, tělocvičny a vířivka pro nás byly doslova pohádkově připravené. Lekce plavání vedli zkušení instruktoři. Děti byly rozdělené do malých skupin, takže se každý mohl zaměřit na svůj osobní rozvoj. V době plavání čtvrťaků páťáci  všestranně rozvíjeli své sportovní dovednosti a naopak. Denně všichni plavali nejméně dvě hodiny, a ani si nedovedete představit, jak dobré a pestré bylo stravování pro naše aktivní sportovce. Večery jsme si také užili - procházka, Astrobus, diskotéka, filmový klub Planeta Česko.

piknik_2018.png

Piknik pro děti a rodiče naší školy

Rodiče, prarodiče, tety a strýcové tento pátek 7.9. na školním pikniku na zahradě naší školy se na vás těšíme!

Pro děti je připraveno divadlo!

Nezapomeňte na deku a na piknikové občerstvení!

Vaše Duhovka

family_day_148_5x210_web.jpg

Family Day Duhovka 2018 v Oboře Hvězda

Duhovka slaví 10 let

Zváni jsou všichni, kteří chtějí prožít příjemný den! O hudební atmosféru se postarají kapely BomBarďák a The Fellas https://www.facebook.com/thefellasmusic/.

Čekají vás také koloběžky YEDOO a stezka lesem od Creative World - Narozeninový dům

Vstup zdarma! "Děti", pozvěte rodiče a kamarády, jídla a pití bude dost!

Těšíme se na vás.

Vaše Duhovka.

Newsletter Duhovka

Novinky z naší Duhovky zde

zs_zahradni_slavnost2018.jpg

Zahradní slavnost 2018

Milí rodiče a přátelé Duhovky,

konec školního roku je tady a my bychom ho s vámi rádi oslavili na Zahradní slavnosti v pátek 22. 6. Jste srdečně zváni!

Program je následující:

14.00 - 14.20 bubnování pro děti 1. část
14.40 - 15.00 bubnování pro děti 2. část
15-15:45 kapela The Apples (se Simonou Šteruskou)
16.00 - 16:30 hod. slavnostní program 5. ročníků
16.30-17.15 kapela The Apples (se Simonou Šteruskou)
17.15  "Divadýlko z pytlíčku"
18.00 závěr

V průběhu slavnosti se můžete těšit na: několik tématických workshopů, hrací zónu, "Charity bakesale" všech tříd, tombolu, houpací sítě, občerstvení z Pepovy kuchyně a přijede i zmrzlinář.

Servírovat budeme čerstvou kávu, nealko pivo a limonády.

Těšíme se na vás!

Duhovka škola

scio_logo.png

Národní testování 2017/2018 -5. ročník

Výsledky Základní školy DUhovky v nrodním testování 2017/2018 - 5. ročník naleznete zde

4-5_svp.jpg

Jak nám bylo v Jizerských horách?

4. a 5. ročníky na škole v přírodě  v Jizerských horách

Celý týden si děti ze čtvrtých a pátých ročníků užívaly plnými doušky krás jizerské přírody. Děti se v rámci tříd věnovaly různým aktivitám - poznávaly les všemi smysly nebo vyzkoušely jízdu na huculském koni, nechyběla včelí stezka a workshopy jako plstění (výrobky z ovčí vlny), práce na farmě či poznávání vodního mikrosvěta.

Ve středu se všchni vydali na celodenní pochod. Den zakončili večerním ohněm a došlo i na přespání ve stylovém teepee.

I přes všechny pozitivní zážitky se děti domů těšily a s rodiči radostně vítaly!

svp_4.jpg

Jak vypadá jeden den na škole v přírodě v ročnících 1-3?

Dnes jsme se probudili do podmračeného a mlhavého rána. Přesto jsme s úsměvem na rtech vyrazili do šumavské přírody. První  skupina absolvovala  čtyři kilometry dlouhý pochod na rozhlednu Pancíř. Po výstupu na tuto nevysokou rozhlednu  jsme se mohli pokochat pěknými mraky kolem sebe, zahlédli jsme take naše kamarády na zemi pod námi. Cestou jsme pozorovali přírodu kolem nás, počítali jsme letokruhy na poražených stromech a určovali světové strany pomocí kompasu a lišejníků na stromech. Během zpáteční cesty jsme se krátce zastavili u pramene řeky Úhlavy.

Druhá skupina mezitím navštívila Ekocentrum v Železné Rudě. Toto environmentální centrum nás seznámilo se zajímavostmi ze světa šumavských lesů a jejich proměnami  vzhledem k působení člověka, navštívili jsme take expozici o geologickém složení Šumavy. Dozvěděli jsme se spoustu informací o životě bobra evropského, čápa černého a jelena lesního.

Po obědě se jednotlivé skupiny postupně vydávaly do plaveckého bazénu nedalekého hotelu Horizont. Odvážné plavce neodradil ani hustý déšť, který jim zpestřoval cestu tam i zpět.

.... a to je jen jeden den zábavy, prostě škola v přírodě jak má být!

Učitelé a modří, zelení, oranžoví, fialoví a vanilkoví průzkumníci z šumavských hor

talent_show_cz.jpg

Talent Show 2018

I letos v duchu naší filozofie, která je, že „Věříme, že v každém člověku je ukryt poklad. Pomáháme toto bohatství objevovat a rozvíjet“ jsme uskutečnili druhý ročník oblíbené Talent Show! Děti dostaly příležitost, nám své nadání, píli či jen radost z nějaké dovednosti, předvést právě zde a to za účasti a velké podpory rodičů a kamarádů. Děti zpívaly, tancovaly, hrály na piano, flétnu nebo kytaru. Hudba zněla celou školou a aplaus, který každý z účastníků od publika obdržel, nebylo možné toto odpoledne přehlédnout. Odvaha každého dítěte byla odměněna hudební tužkpou s upomínkou.
Už dnes se těšíme na další ročník této akce a dětem za zábavné odpoledne moc děkujeme.

velryba.jpg

Duben se stal v Duhovce měsícem recyklace

V dubnu jsme recyklovali! Jak v rámci výtvarné výchovy, tak v rámci tříd děti tvořily z recyklačních materiálů krásné výrobky. Přinesly si staré noviny, časopisy, zbytky látek, staré tričko, staré knoflíky, papírovou ruličku, polystyrenový tácek, korkovou zátku, malé krabičky, plastovou lahev s uzávěrem apod. Jednu plastovou velrybu vám představujeme na obrázku, autoři jsou děti z oranžové třídy.

Tyrkysová třída to pojala tak, že děti uspořádaly "výprodej za babku", což spočívalo v prodeji starých věcí za drobný peníz. Děti si tak uvědomily, že ne vše staré je na vyhození a to, co jim už třeba nedělá radost, může klidně udělat radost jiným. Vybrané penízky darují útulku na opuštěná zvířata. Hned po startu byl o věci velký zájem! Malá ukázka zde

«» | | 3 | | | ...