resizer-small.png  resizer-small.png 
resizer-small.pngEN Ško Gym Inst Grp
resizer-2x1.png
resizer-2x1.png

Novinky

family_day_148_5x210_web.jpg

Family Day Duhovka 2018 v Oboře Hvězda

Duhovka slaví 10 let


Zváni jsou všichni, kteří chtějí prožít příjemný den! O hudební atmosféru se postarají kapely BomBarďák a The Fellas https://www.facebook.com/thefellasmusic/.

Čekají vás také koloběžky YEDOO a stezka lesem od Creative World - Narozeninový dům 

Vstup zdarma! "Děti", pozvěte rodiče a kamarády, jídla a pití bude dost!

Těšíme se na vás.

Vaše Duhovka.

 

Newsletter Duhovka

Novinky z naší Duhovky zde

zs_zahradni_slavnost2018.jpg

Zahradní slavnost 2018

Milí rodiče a přátelé Duhovky,

konec školního roku je tady a my bychom ho s vámi rádi oslavili na Zahradní slavnosti v pátek 22. 6. Jste srdečně zváni!
 

Program je následující:

14.00 - 14.20 bubnování pro děti 1. část
14.40 - 15.00 bubnování pro děti 2. část
15-15:45 kapela The Apples (se Simonou Šteruskou)
16.00 - 16:30 hod. slavnostní program 5. ročníků
16.30-17.15 kapela The Apples (se Simonou Šteruskou)
17.15  "Divadýlko z pytlíčku"
18.00 závěr
 

V průběhu slavnosti se můžete těšit na: několik tématických workshopů, hrací zónu, "Charity bakesale" všech tříd, tombolu, houpací sítě, občerstvení z Pepovy kuchyně a přijede i zmrzlinář. 

Servírovat budeme čerstvou kávu, nealko pivo a limonády.

Těšíme se na vás!

Duhovka škola

scio_logo.png

Národní testování 2017/2018 -5. ročník

Výsledky Základní školy DUhovky v nrodním testování 2017/2018 - 5. ročník naleznete zde

4-5_svp.jpg

Jak nám bylo v Jizerských horách?

4. a 5. ročníky na škole v přírodě  v Jizerských horách

Celý týden si děti ze čtvrtých a pátých ročníků užívaly plnými doušky krás jizerské přírody. Děti se v rámci tříd věnovaly různým aktivitám - poznávaly les všemi smysly nebo vyzkoušely jízdu na huculském koni, nechyběla včelí stezka a workshopy jako plstění (výrobky z ovčí vlny), práce na farmě či poznávání vodního mikrosvěta.

Ve středu se všchni vydali na celodenní pochod. Den zakončili večerním ohněm a došlo i na přespání ve stylovém teepee.

I přes všechny pozitivní zážitky se děti domů těšily a s rodiči radostně vítaly!

svp_4.jpg

Jak vypadá jeden den na škole v přírodě v ročnících 1-3? 

Dnes jsme se probudili do podmračeného a mlhavého rána. Přesto jsme s úsměvem na rtech vyrazili do šumavské přírody. První  skupina absolvovala  čtyři kilometry dlouhý pochod na rozhlednu Pancíř. Po výstupu na tuto nevysokou rozhlednu  jsme se mohli pokochat pěknými mraky kolem sebe, zahlédli jsme take naše kamarády na zemi pod námi. Cestou jsme pozorovali přírodu kolem nás, počítali jsme letokruhy na poražených stromech a určovali světové strany pomocí kompasu a lišejníků na stromech. Během zpáteční cesty jsme se krátce zastavili u pramene řeky Úhlavy.

Druhá skupina mezitím navštívila Ekocentrum v Železné Rudě. Toto environmentální centrum nás seznámilo se zajímavostmi ze světa šumavských lesů a jejich proměnami  vzhledem k působení člověka, navštívili jsme take expozici o geologickém složení Šumavy. Dozvěděli jsme se spoustu informací o životě bobra evropského, čápa černého a jelena lesního.

Po obědě se jednotlivé skupiny postupně vydávaly do plaveckého bazénu nedalekého hotelu Horizont. Odvážné plavce neodradil ani hustý déšť, který jim zpestřoval cestu tam i zpět.

.... a to je jen jeden den zábavy, prostě škola v přírodě jak má být!

Učitelé a modří, zelení, oranžoví, fialoví a vanilkoví průzkumníci z šumavských hor

talent_show_cz.jpg

Talent Show 2018

I letos v duchu naší filozofie, která je, že „Věříme, že v každém člověku je ukryt poklad. Pomáháme toto bohatství objevovat a rozvíjet“ jsme uskutečnili druhý ročník oblíbené Talent Show! Děti dostaly příležitost, nám své nadání, píli či jen radost z nějaké dovednosti, předvést právě zde a to za účasti a velké podpory rodičů a kamarádů. Děti zpívaly, tancovaly, hrály na piano, flétnu nebo kytaru. Hudba zněla celou školou a aplaus, který každý z účastníků od publika obdržel, nebylo možné toto odpoledne přehlédnout. Odvaha každého dítěte byla odměněna hudební tužkpou s upomínkou.
Už dnes se těšíme na další ročník této akce a dětem za zábavné odpoledne moc děkujeme.

velryba.jpg

Duben se stal v Duhovce měsícem recyklace

V dubnu jsme recyklovali! Jak v rámci výtvarné výchovy, tak v rámci tříd děti tvořily z recyklačních materiálů krásné výrobky. Přinesly si staré noviny, časopisy, zbytky látek, staré tričko, staré knoflíky, papírovou ruličku, polystyrenový tácek, korkovou zátku, malé krabičky, plastovou lahev s uzávěrem apod. Jednu plastovou velrybu vám představujeme na obrázku, autoři jsou děti z oranžové třídy.

Tyrkysová třída to pojala tak, že děti uspořádaly "výprodej za babku", což spočívalo v prodeji starých věcí za drobný peníz. Děti si tak uvědomily, že ne vše staré je na vyhození a to, co jim už třeba nedělá radost, může klidně udělat radost jiným. Vybrané penízky darují útulku na opuštěná zvířata. Hned po startu byl o věci velký zájem! Malá ukázka zde

pozvanka_petr_fort_16_kvetna_2018.png

Seminář "Moderní stravování dětí" s Petrem Fořtem, 16. 5. 2018

Vážení rodiče, 

zveme vás na přednášku uznávaného experta v oblasti výživy RNDr. Petra Fořta, která proběhne ve středu 16.5.  na základní škole Duhovka (Nad Kajetánkou 134/9, Praha 6). Téma je  "Moderní stravování dětí".

Přednáška se koná od 16.30 hodin v jídelně základní školy.Káva a zdravé občerstvení zajištěno.
Na semináři s panem doktorem Fořtem se dozvíte jaké potraviny dětem kupovat, jak je připravovat a jak dětem dát vyváženou stravu. Petr Fořt napsal několik knih např.:  Tak co mám jíst? Recepty a výživové tabulky (nejen) pro sportovce, Sport a správná výživa, Aby dětem chutnalo. 

Seminář je otevřen vaším dotazům, které můžete rovnou napsat při přihlášení se na linku níže. Překlad přednášky do angličtiny zajištěn.

Registrace zde: https://goo.gl/forms/6SdvjZgFujymlMbJ2

Těšíme se na viděnou!

Duhovka škola

ohp2018_banner_600x340pxl.gif

Zveme vás na čtvrtý ročník festivalu Open House Praha!

Během víkendu 19.–20. května 2018 se díky festivalu Open House Praha otevře 65 architektonicky zajímavých a běžně nepřístupných budov a prostorů. Pro zájemce tak bude možné prohlédnout si stavby historické, moderní i současné architektury, nahlédnout do kancelářských nebo administrativních budov, paláců či nádraží.

K události se připojuje i naše Základní škola DUHOVKA, která se nachází v městské části, Praha 6-Břevnov. Přivítáme vás v sobotu, 19. května, mezi 9:00-18:00h.

Zdaleka se však nemusíte omezovat jen na naši městskou část. Naplánujte si procházku po vybraných otevřených budovách po celé Praze. Seznam všech zpřístupněných objektů v rámci festivalu Open House Praha 2018 najdete na festivalových webových stránkách www.openhousepraha.cz.

Těšíme se na vás.

Vaše Duhovka

«» | | 3 | | | ...
Nahoru
piktogramy_2_faze.png piktogramy_3_faze.png