resizer-small.png  resizer-small.png 
resizer-small.pngEN Ško Gym Inst Grp
resizer-2x1.png
resizer-2x1.png

Novinky

z_fb_na_web.jpg

Vybraná částka 40 000 Kč poputuje na ochranu mořských želv

Ve středu 18. 12. 2019 se konal Zimní koncert v kině Dlabačov. Každá třída si připravila vystoupení na téma "Zimní karneval zvířat". Během večera zazněly písničky např. z pohádek Lví král, Madagaskar, ale i tradiční koledy jako Pásli ovce valaši, kterou nacvičila Zelená třída.
V rámci koncertu jsme vybírali peníze na ohrožené druhy želv. Všichni návštěvníci koncertu měli možnost přispět na želvy zakoupením výrobků, které děti samy vyrobily. A že to byly opravdu povedené kousky! Na výběr byli andílci, postavičky ze šišek, vánoční ozdoby nebo dokonce výtečné medové perníčky, po kterých se jen zaprášilo. Velký úspěch měl i Rubikon - časopis Rubínové třídy. Prodejem výrobků se vybralo 40000 Kč, které předáme organizaci Chráníme mořské želvy z.s.
Děkujeme!

Vaše Duhovka

img_0041.jpg

Pozvánka na diskuzní večer o škole - 9. ledna, 2020 v 17.00 hod.

Zveme všechny rodiče, kteří se zajímají o Základní školu Duhovka a uvažují o ní jako o potenciální škole pro své děti, na setkání s vedením a zakladateli školy.

Co je cílem?

1) Zodpovědět rodičům všechny jejich otázky, které se týkají koncepce vzdělávání v Duhovce, způsobu výuky i provozu škol. 

2) Umožnit všem zájemcům o Duhovku, aby si na základě osobního kontaktu s vedením školy a jejími majiteli mohli ujasnit, jestli naše škola je opravdu tou nejlepší školou pro jejich dítě.


Setkání se zúčastní také jeden z učitelů budoucích prvňáčků, aby případně zodpověděl i ty nejdetailnější otázky z praktické výuky a programu třídy.
Setkání se uskuteční v prostorách ZŠ Duhovka, Nad Kajetánkou 9, Praha 6.


Těší se na vás

Michaela Paulová, zástupce ředitele,
Ivana Janečková, zakladatelka
Barbora Viktorinová, učitelka  

img_8270.jpg

Začínáme v pondělí 2. září 2019

Začínáme v pondělí 2. září v 8.30 hodin. Škola je otevřená od 7.45 hodin.

První den školy:

Začínáme v pondělí 2. září v 8.30 hodin. Škola je otevřená od 7.45 hodin. 

První den dětí končí ve 12.30-13.00 (včetně oběda). Vyzvedávejte prosím děti nejdříve cca 30 minut po uvedeném času, protože děti ještě absolvují první seznámení s družinou, která po vyučování plynule navazuje. 

Družina je první den v provozu pouze do 15.00. Od druhého dne pak do 18.00 hodin, ale v pátek 6.9. opět jen do 15.00, protože od 15:00 do 17:00 hod jste srdečně zváni na Rodinný piknik na zahradu naší školy. V době pikniku za děti odpovídají rodiče.  

PROGRAM - první den:

Nově příchozí děti s rodiči:

  • Rodiče s dětmi, které jsou ve škole nové (prvňáčci i vyšší ročníky), půjdou po příchodu do školy (do 8:20) do svých tříd, kde se mohou zúčastnit společného ranního kruhu a seznámit se s třídními učiteli. V 9:10 rodiče nových žáků odcházejí ze tříd a jdou zpět do jídelny, kde od 9:15 proběhne informační setkání s vedením školy. 

Ostatní děti s rodiči:

  • Rodiče s dětmi, které nejsou nováčky v naší škole, přicházejí do školy do 8:20 a jdou rovnou do svých tříd. Je možné, aby se rodiče těchto dětí krátce přivítali s učiteli. V 8:30 prosíme tyto rodiče, aby opustili třídy a dali tak možnost nově příchozím dětem a rodičům se seznámit s novým prostředím. Další společné setkání rodičů  proběhne již v úterý 3.9. na třídní schůzce a další možností setkání s učiteli je pro rodiče pátek 6.9. od 15:00 v rámci Rodinného pikniku. 

DALŠÍ DNY:

Vyučování podle pravidelného rozvrhu, který obdržíte nejpozději zítra.

Rodiče nových dětí  prosíme, aby ve dnech od 2.9. do 6.9. vyzvedávali děti z družiny nejdříve cca hodinu po obědě nebo ukončení odpoledního vyučování (podle našich zkušeností se velmi osvědčuje, aby si děti první týden na družinu zvykly, poznaly všechna pravidla a zvyklosti, adaptovaly se na prostředí).

V úterý 3.9. se konají třídní schůzky všech tříd: v 17:00 třídy 1.-3.ročníku, v 18.00 třídy 4.-6.ročníku. 

Těšíme se na vás!

bazar-2019_cs.jpg

BAZÁREK PRO DUHOVKU

Všem rodičům, kteří přispěli věcnými dary nebo nákupem věcí, za sbírku na našem dobročinném bazárku! Také velmi děkujeme rodičům z Rodičovské asociace za skvělou atmosféru a čas a práci, které organizaci bazárku věnovali. Vybralo se 13 407 Kč!

Některé knihy a hry navíc putovaly do družiny, aby dělaly radost ostatním dětem! Věci, které se neprodaly, jsme darovali organizaci Sue Ryder na dobročinné účely.Peníze byly předány Spolku pro Duhovku a pomohou realizovat projekty pro naše děti jako je např. montessori zahrada na mateřské a základní škole, vnitroblok na gymnáziu či sociální stipendia umožňující Duhovce zachovat komplexní, multikulturní a sociálně různorodé prostředí.

Děkujeme, že svou účastí přispíváte k vytváření a růstu duhovkových škol!

koule_orezana.jpg

Společně k cíli:
Kampaň na podporu výstavby Montessori zahrady - Jsme rádi venku!

Kde se odehrává vaše nejlepší vzpomínka z dětství? (Na chvilku přestaňte číst a zamyslete se.)
Pokud je vaše odpověď, že venku v přírodě, patříte mezi většinu dospělých, kteří mají krásné vzpomínky na to, jak díky své fantazii zažívali dobrodružství.
Letos na podzim se mnozí z vás rodičů podíleli na přípravách prolézaček pro děti a na úklidu duhovkové zahrady. 

Jsme si vědomi a vážíme si toho, že již platíte za výuku - to však nezahrnuje náklady na inspirativní prvky a materiály pro pobyt dětí venku na školní zahradě.

Rádi bychom vás požádali, abyste nás dál podporovali při vytváření venkovního výukového prostoru. Vaše dary se k nám dostanou prostřednictvím https://www.darujme.cz/2401465.
Finanční prostředky budou vloženy do Spolku pro Duhovku a budou přímo určeny na vybavení a výstavbu venkovního výukového prostoru.
   

Rádi bychom se takto pokusili vybrat 500 000 Kč.

Sbírka potrvá do konce ledna a Ivana a Tomáš Janečkovi přislíbili na projekt přispět částkou, která se bude rovnat součtu všech vybraných prostředků.
Těšíme se na vaši finanční podporu a na to, až se opět krumpáče a zahradní nářadí pustí do kamenité půdy, protože tím pomáháte vytvořit skvělý prostor, díky kterému si vaše děti s úsměvem na tváři řeknou, že mají báječné vzpomínky z dětství na "školní zahradu v Duhovce!".

Vaše Duhovka s velkou podporou Rodičovské asociace

Vzkaz majitelů/zakladatelů Duhovky:

Milí rodiče a přátelé Duhovky,
děkujeme Vám za vaši podporu! Jsme rádi, že už na to nejsme sami! :-) Známé přísloví říká, že na výchovu dětí je zapotřebí celá vesnice. Duhovka je také takovým dítětem. S Vaší pomocí může tento smysluplný projekt být ještě krásnější.
Ivana a Tomáš Janečkovi

meeting-1738945_960_720.png

Pozvánka na diskuzní večer o škole - 10. ledna, 2019 v 17.00 hod.

Zveme všechny rodiče, kteří se zajímají o Základní školu Duhovka a uvažují o ní jako o potenciální škole pro své děti, na setkání s vedením a zakladateli školy.
Co je cílem? 1) Zodpovědět rodičům všechny jejich otázky, které se týkají koncepce vzdělávání v Duhovce, způsobu výuky i provozu škol. 2) Umožnit všem zájemcům o Duhovku, aby si na základě osobního kontaktu s vedením školy a jejími majiteli mohli ujasnit, jestli naše škola je opravdu tou nejlepší školou pro jejich dítě

Setkání se také zpravidla zúčastní někdo z učitelů budoucích prvňáčků, aby případně zodpověděl i ty nejdetailnější otázky z praktické výuky a programu třídy.
Setkání se uskuteční v prostorách ZŠ Duhovka, Nad Kajetánkou 9, Praha 6, ve školní jídelně.

Těšíme se na vás Jindřich Kitzberger, ředitel, Ivana a Tomáš Janečkovi, zakladatelé

miss_kompost.png

Soutež Miss kompost - jsme první!

Minulý rok jsme se rozhodli celou školu zapojit do ekologického projektu  - jak správně a poctivě třídit odpad a jak budovat a pečovat o kompost. V obou případech vše šlo velmi hladce. Se zaškolením personálu nám pomohla organizace EKODOMOV a vzhledem k naší velké zahradě postavit kompost nebyl problém. Dokonce náš původní i současný školník ideou byli nadšeni a při budování se stali klíčovými lidmi. Vy rodiče nám pravidelně pomáháte udržte kompost fit :-) Na podzim jsme se rozhodli, že naše snažení by si zasloužilo odměnu a neodolali jsme výzvě v podobě soutěže Miss kompost, a co se nestalo? Školní kategorii jsme vyhráli!
Brzy nám bude doručen lis na ovoce společně s dalšími drobnými výhrami. Děti si tedy ruční moštovač budou moc vyzkoušet a těšit se na vitamíny, které budou dokonce school made :-) Je to radost, když spolupráce nám tak hezky funguje! Díky všem zúčastněným!

zimni_koncert_-_plakat.png

Vánoční koncert - Zimní svátky kolem světa

Milí rodiče!

Rádi bychom vás pozvali na náš “Zimní koncert”, který proběhne ve středu 19. 12. od 16:30 (otevření budovy) v kině Dlabačov.

Jak je již naší tradicí, součástí “Zimního koncertu“ bude opět charitativní akce, která letos ponese název  “Jsme rádi venku”. Výtěžek z této akce půjde z části na podporu nadace “Rozum a cit” a z části do “Spolku Duhovka” na podporu výstavby venkovního montessori výukového prostředí (montessori zahrady).

Jak budeme pomáhat?
Během Zimního koncertu budou děti prodávat své výrobky pečené i nepečené a celkový výtěžek pak věnujeme na podporu výše zmíněných organizací.

Jak můžete pomoci vy?
Pokud budete chtít a mít čas, můžete s dětmi doma, či se třídou, s ostatními rodiči (v pátek 14. 12.) ve škole upéci něco dobrého a tyto výrobky pak věnovat do prodeje, který bude předcházet Zimnímu koncertu. 

Uvítáme pomoc několika dobrovolníků z řad rodičů, kteří ve středu od 13:00 - 16:00 pomohou s přípravou Zimního koncertu v kině Dlabačov (alespoň 4 rodiče) a od 16:00 do 19:30 (4 rodiče) s charitativním prodejem v předsálí kina Dlabačov.

Zájemci se mohou hlásit na e-mail: parent.association@duhovkaskola.cz

Děkujeme za podporu a těšíme se naše společné setkání!

Duhovka ZŠ

100_3.jpg

Výročí 100 let republiky - to se muselo oslavit!

Jak jinak než dortem a nějakou kulturní událostí, vzniklo divadlo!

Náš projekt začal divadelním představením o oslavě narozenin republiky. V divadle měli role nejen učitelé, ale i pan ředitel a naše zástupkyně Míša, asistentky Verča a Andrejka. Moderátorem byl školník Josef, který všechny oslnil tím, že své pracovní tričko vyměnil za sváteční oblek a přednesl oficiální slavnostní úvod. Hlavním mottem představení bylo uvědomit si, že naší přítomnost v každém okamžiku vytváříme společně a jsme za ni spoluzodpovědní. Děti už měly připravené leporelo s časovou osou a po představení dotvořily přední stranu - nesměly chybět státní symboly.

V průběhu následujících deseti dnů se jednotlivé třídy 4. a 5. ročníků účastnily půl hodinových prezentací k daným důležitým historickým údobím naší republiky. Na prezentace jsme děti pozvali už naším divadlem, kde jsme v dobových šatech představili na časové ose rok 1918, 1938, 1945, 1968, 1989 a 1993 a co důležitého se stalo. Na konci každé prezentace si v průběhu následujících dnů vždy děti dotvářely své leporelo a zaznamenávaly, co se dověděly.

Projekt končil společným setkáním všech zúčastněných, sdílením zajímavých zážitků. Nakonec jsme prošli ještě jednou časovou osou minulého století. Poslouchali jsme životní příběh opravdového člověka, který se na začátku století narodil, vítal prezidenta Masaryka v roce 1918, stal se podplukovníkem, v roce 1949 se účastnil 3. odboje a chtěl svrhnout komunisty, za to byl 11 let ve vězení a po té do konce života pracoval jako skladník.

Projekt se povedl! Děkujeme především paní učitelce Aleně a všem zúčastněným za nápad, píli a čas, který projektu věnovali. Nenašlo se dítko, které by nebylo celým projektem přímo nadchnuto.

Galerie

plav.jpg

Celý týden byly nižší ročníky na plavání v Nymburku

Během prvního říjnového týdne se děti a učitelé nižších ročníků vydali na týdenní školu v přírodě s plaváním do Nymburku. Během tohoto týdne se děti seznamovaly nejen mezi sebou, ale poznávaly i sebe samé. Každý den děti čekal plavecký výcvik a sportovní hry. Pro plavání byly děti rozděleny do tří skupin. Pokročilejší děti zlepšovaly techniku svého plavání, či nacvičovaly zcela nové styly a začátečníci hravou formou získávali jistotu v pohybu ve vodě. Během sportovních her si pak hráli všichni se všemi. Hráli míčové hry, honičky a jinak řádili. Užili jsme si i podzimní přírodu! Večery jsme trávili všichni společně. První večer pobytu jsme věnovali seznamovacím hrám, které připravili třídní učitelé. Druhý večer byl ve znamení 1.Velké lekce. Děti shlédly poutavé vyprávění o vzniku vesmíru a naší planety Země. Další večer si děti zafandily basketbalistům Nymburku, kteří hráli proti Opavě. Ve hledišti jsme byli nejhlasitějšími fanoušky! Poslední večer si děti již tradičně užily Talent show a diskotéku.A pak hurá domů za rodiči! Užili jsme si to, ale domů se těšíme vždycky! 

«» | 2 | | | ...
Nahoru
piktogramy_2_faze.png piktogramy_3_faze.png