resizer-small.png  resizer-small.png 
resizer-small.pngEN Ško Gym Inst Grp
resizer-2x1.png
resizer-2x1.png

Novinky

plav.jpg

Celý týden byly nižší ročníky na plavání v Nymburku

Během prvního říjnového týdne se děti a učitelé nižších ročníků vydali na týdenní školu v přírodě s plaváním do Nymburku. Během tohoto týdne se děti seznamovaly nejen mezi sebou, ale poznávaly i sebe samé. Každý den děti čekal plavecký výcvik a sportovní hry. Pro plavání byly děti rozděleny do tří skupin. Pokročilejší děti zlepšovaly techniku svého plavání, či nacvičovaly zcela nové styly a začátečníci hravou formou získávali jistotu v pohybu ve vodě. Během sportovních her si pak hráli všichni se všemi. Hráli míčové hry, honičky a jinak řádili. Užili jsme si i podzimní přírodu! Večery jsme trávili všichni společně. První večer pobytu jsme věnovali seznamovacím hrám, které připravili třídní učitelé. Druhý večer byl ve znamení 1.Velké lekce. Děti shlédly poutavé vyprávění o vzniku vesmíru a naší planety Země. Další večer si děti zafandily basketbalistům Nymburku, kteří hráli proti Opavě. Ve hledišti jsme byli nejhlasitějšími fanoušky! Poslední večer si děti již tradičně užily Talent show a diskotéku.A pak hurá domů za rodiči! Užili jsme si to, ale domů se těšíme vždycky! 

film.jpg

Vyšší ročníky na sportovním kurzu s plaváním

Tento rok jsme s dětmi vyšších tříd navázali v říjnu na tradici sportovních kurzu s plaváním a vyrazili zase do Nymburku. Místní sportovní centrum je vybudované pro trénink vrcholových sportovců, takže pronajatý bazén, ale i hřiště, tělocvičny a vířivka pro nás byly doslova pohádkově připravené. Lekce plavání vedli zkušení instruktoři. Děti byly rozdělené do malých skupin, takže se každý mohl zaměřit na svůj osobní rozvoj. V době plavání čtvrťaků páťáci  všestranně rozvíjeli své sportovní dovednosti a naopak. Denně všichni plavali nejméně dvě hodiny, a ani si nedovedete představit, jak dobré a pestré bylo stravování pro naše aktivní sportovce. Večery jsme si také užili - procházka, Astrobus, diskotéka, filmový klub Planeta Česko.

piknik_2018.png

Piknik pro děti a rodiče naší školy

Rodiče, prarodiče, tety a strýcové tento pátek 7.9. na školním pikniku na zahradě naší školy se na vás těšíme!

Pro děti je připraveno divadlo!

Nezapomeňte na deku a na piknikové občerstvení!

Vaše Duhovka

 

 

family_day_148_5x210_web.jpg

Family Day Duhovka 2018 v Oboře Hvězda

Duhovka slaví 10 let


Zváni jsou všichni, kteří chtějí prožít příjemný den! O hudební atmosféru se postarají kapely BomBarďák a The Fellas https://www.facebook.com/thefellasmusic/.

Čekají vás také koloběžky YEDOO a stezka lesem od Creative World - Narozeninový dům 

Vstup zdarma! "Děti", pozvěte rodiče a kamarády, jídla a pití bude dost!

Těšíme se na vás.

Vaše Duhovka.

 

img_8270.jpg

Začínáme 3. září 2018

Začínáme v pondělí 3. září v 8.30 hodin. Škola je otevřená od 7.45 hodin.

První den dětí končí ve 12.30-12.45 (včetně oběda). Vyzvedávejte prosím děti nejdříve cca 30 minut po uvedeném času, protože děti ještě absolvují první seznámení s družinou, která po vyučování plynule navazuje.

Družina je první den v provozu pouze do 15.00. Od druhého dne pak do 18.00 hodin, ale v pátek 7.9. opět jen do 15.00, protože od 15:00 do 17:00 hod jste srdečně zváni na Rodinný piknik na zahradu naší školy. 

Nově příchozí děti s rodiči - rodiče s dětmi, které jsou ve škole nové (prvňáčci i vyšší ročníky), půjdou po příchodu do školy (do 8:20) do svých tříd, kde se mohou zúčastnit společného ranního kruhu a seznámit se s třídními učiteli. V 9:05 rodiče nových žáků odcházejí ze tříd a jdou zpět do jídelny, kde od 9:30 proběhne informační setkání s vedením školy.

Ostatní děti s rodiči - rodiče s dětmi, které nejsou nováčky v naší škole, přicházejí do školy do 8:20 a jdou rovnou do svých tříd. Je možné, aby se rodiče těchto dětí krátce přivítali s učiteli. V 8:30 prosíme tyto rodiče, aby opustili třídy a dali tak možnost nově příchozím dětem a rodičům se seznámit s novým prostředím.

DALŠÍ DNY: - Vyučování podle pravidelného rozvrhu.

Rodiče nových dětí  prosíme, aby ve dnech od 3.9. do 7.9. vyzvedávali děti z družiny nejdříve cca hodinu po obědě nebo ukončení odpoledního vyučování (podle našich zkušeností se velmi osvědčuje, aby si děti první týden na družinu zvykly, poznaly všechna pravidla a zvyklosti, adaptovaly se na prostředí).

V úterý 4.9. se konají třídní schůzky všech tříd: v 17:00 třídy 1.-3.ročníku, v 18.00 třídy 4.-5.ročníku

Těšíme se na vás!

Newsletter Duhovka

Novinky z naší Duhovky zde

zs_zahradni_slavnost2018.jpg

Zahradní slavnost 2018

Milí rodiče a přátelé Duhovky,

konec školního roku je tady a my bychom ho s vámi rádi oslavili na Zahradní slavnosti v pátek 22. 6. Jste srdečně zváni!
 

Program je následující:

14.00 - 14.20 bubnování pro děti 1. část
14.40 - 15.00 bubnování pro děti 2. část
15-15:45 kapela The Apples (se Simonou Šteruskou)
16.00 - 16:30 hod. slavnostní program 5. ročníků
16.30-17.15 kapela The Apples (se Simonou Šteruskou)
17.15  "Divadýlko z pytlíčku"
18.00 závěr
 

V průběhu slavnosti se můžete těšit na: několik tématických workshopů, hrací zónu, "Charity bakesale" všech tříd, tombolu, houpací sítě, občerstvení z Pepovy kuchyně a přijede i zmrzlinář. 

Servírovat budeme čerstvou kávu, nealko pivo a limonády.

Těšíme se na vás!

Duhovka škola

scio_logo.png

Národní testování 2017/2018 -5. ročník

Výsledky Základní školy DUhovky v nrodním testování 2017/2018 - 5. ročník naleznete zde

4-5_svp.jpg

Jak nám bylo v Jizerských horách?

4. a 5. ročníky na škole v přírodě  v Jizerských horách

Celý týden si děti ze čtvrtých a pátých ročníků užívaly plnými doušky krás jizerské přírody. Děti se v rámci tříd věnovaly různým aktivitám - poznávaly les všemi smysly nebo vyzkoušely jízdu na huculském koni, nechyběla včelí stezka a workshopy jako plstění (výrobky z ovčí vlny), práce na farmě či poznávání vodního mikrosvěta.

Ve středu se všchni vydali na celodenní pochod. Den zakončili večerním ohněm a došlo i na přespání ve stylovém teepee.

I přes všechny pozitivní zážitky se děti domů těšily a s rodiči radostně vítaly!

svp_4.jpg

Jak vypadá jeden den na škole v přírodě v ročnících 1-3? 

Dnes jsme se probudili do podmračeného a mlhavého rána. Přesto jsme s úsměvem na rtech vyrazili do šumavské přírody. První  skupina absolvovala  čtyři kilometry dlouhý pochod na rozhlednu Pancíř. Po výstupu na tuto nevysokou rozhlednu  jsme se mohli pokochat pěknými mraky kolem sebe, zahlédli jsme take naše kamarády na zemi pod námi. Cestou jsme pozorovali přírodu kolem nás, počítali jsme letokruhy na poražených stromech a určovali světové strany pomocí kompasu a lišejníků na stromech. Během zpáteční cesty jsme se krátce zastavili u pramene řeky Úhlavy.

Druhá skupina mezitím navštívila Ekocentrum v Železné Rudě. Toto environmentální centrum nás seznámilo se zajímavostmi ze světa šumavských lesů a jejich proměnami  vzhledem k působení člověka, navštívili jsme take expozici o geologickém složení Šumavy. Dozvěděli jsme se spoustu informací o životě bobra evropského, čápa černého a jelena lesního.

Po obědě se jednotlivé skupiny postupně vydávaly do plaveckého bazénu nedalekého hotelu Horizont. Odvážné plavce neodradil ani hustý déšť, který jim zpestřoval cestu tam i zpět.

.... a to je jen jeden den zábavy, prostě škola v přírodě jak má být!

Učitelé a modří, zelení, oranžoví, fialoví a vanilkoví průzkumníci z šumavských hor

«» | 2 | | | ...
Nahoru
piktogramy_2_faze.png piktogramy_3_faze.png