resizer-small.png  resizer-small.png 
resizer-small.pngEN Ško Gym Inst Grp
resizer-2x1.png
resizer-2x1.png

Novinky

newsletter_image_369.jpg

NEWSLETTER DUHOVKA

Novinky z naší Duhovky, zde.

struny_3.jpg

Festival STRUNY DĚTEM je za námi!

Milí přátelé,

děkujeme, že jste i letos zavítali do našeho Duhovkového fotokoutku během víkendového festivalu Struny dětem 2015. Fotografie z našeho fotokoutku můžete najít na zde.

Děkujeme za vaši přízeň,

Vaše Duhovka

 

plavani_2015.jpg

Kurz plavání v Nymburku

Ve dnech 12. až 16. října se uskutečnil již třetí ročník školy v přírodě s plaváním (účástnily se děti z  1.-3.ročníků). Jako každý rok jsme i letos našli útočiště ve Sportovním centru Nymburk. Děti se dvakrát denně účastnily plaveckých lekcí s profesionálními lektory. Ve volných chvílích byla možnost využít celou řadu dalších sportovišť nebo se jít projít na nedaleké dětské hřiště či podél řeky Labe. Středeční večer jsme strávili ve společnosti pracovníků Štefánikovy hvězdárny, kteří za námi přijeli se svým programem "Astrobus". Program zahrnoval zajímavou přednášku o planetách sluneční soustavy a dále pozorování hvězd či vzdálených objektů hvězdářským dalekohledem.Plavecký kurz jsme zakončili rozlučkovou diskotékou, kterou si děti také moc užily. Už teď se těšíme na další ročník této akce.

 

web_2.jpg

Environmentální výchova v Moravském krasu

Tento rok jsme s dětmi čtvrtých a pátých tříd vyrazili do Moravského krasu. Byli jsme ubytováni v krásně rekonstruovaném Kaprálově mlýně, který je obklopen nádhernou přírodou a je naprosto jedinečným střediskem ekologické výchovy. Schopní lektoři z řad Junáka nám zde připravili zajímavý program. Děti podnikaly terénní exkurze do přírody v blízkém okolí. Staly se jeskynními průzkumníky, šly po stopách ponorné řeky Říčka, poznávaly a učily se pojmenovat běžné i neobvyklé druhy rostlin, které se v okolí nacházely. Pod lupami a mikroskopy zkoumaly bezobratlé organismy, které objevily v jeskyních, sklepeních i v okolních rybníčcích... Děti se učily číst krajinu a její ekologické zákonitosti, objevovaly místa naprosto jedinečná z hlediska přírody i lidské historie. Večerní oheň a sledování netopýrů pomocí echolokátorů byly dalšími z mnoha perliček tohoto krásného týdne.... A počasí nám přálo!
Kaprálův mlýn můžeme jen doporučit :-) 

Galerie zde

 

montessori-pristup.jpg

Výsledky srovnávacích testů za loňský rok

V sekci "Dokumenty" jsme vložili celkovou zprávu o výsledcích našich dětí ve srovnávacích testech za loňský rok. Tyto testy jsou dobrovolné a jejich výsledky pro nás rozhodně nejsou klíčovým ukazatelem kvality školy, nicméně skutečnost, že prakticky ve všech předmětech dosáhly naše děti nadprůměrných výsledků nám dává určitou zpětnou vazbu o tom, že nezanedbáváme žádnou z testovaných oblastí.

 

 

chrysanthemum.jpg

Duhovka pomáhá

Naše škola se pravidelně zapojuje do sbírek, jejichž výtěžek putuje na různé charitativní a humanitární účely. Přitom nejde jen o samotnou výši částky nebo množství darů, ale sledujeme tím také výchovné cíle, aby děti naší školy co nejčastěji prožívaly a vnímaly myšlenky související s takovou pomocí potřebným. V současné době probíhá ve škole jednak sbírka určená na pomoc lidem na východní Ukrajině (zejména hygienické potřeby) a také charitativní sbírka pro azylové domy v České republice (oblečení, hračky…).

duhovka_skola_plakat_zahradni_slavnost_cz.jpg

Zahradní slavnost plná barev

V pátek 19.6. od 15 hod. oslavíme spolu s dětmi a jejich rodiči konec školního roku na tradiční  barevné Zahradní slavnosti. Akce je pouze pro zvané, kterými jsou všichni duhovkáři. Těšíme se na vás! 

PROGRAM:

15:00 Zahájení na podiu vystoupením všech dětí písničkou

15:15 Překvapení! Předání  dárku naším dětem

15:20 Předání darů zástupcům nemocnice Motol (sbírka  „Duhovka pro Motol“)

15:30 Slavnostní rozloučení s absolventy 5. ročníku

ZÁBAVA:

16.00 – 17:30 Atrakce pro děti a rodiče

sportovní vyžití s našimi tělocvikáři, barevný fotokoutek, malování na obličej, družinové aktivity, barvení tašek s Happy a Betty, velké plátno na psaní vzkazů, nafukovací skluzavka, hra  Hotres, výroba vlastní placky. Novinkou jsou připravené prodejní  stánky dětí  z jednotlivých tříd s vlastním originálním občerstvením

17:30     Přijde za námi KOUZELNÍK

18:00     TOMBOLA

Celé odpoledne nám hudebně doladí Dj Pavel Laštovka, absolvent naší základní školy.

OBČERSTVENÍ:

Zdravé občerstvení bude připraveno naším kuchařem. Modré, zelené, oranžové, fialové a vanilkové, tyrkysové a rubínové speciality pro vás připraví děti z jednotlivých barevných tříd. Zmrzlina nebude chybět.

sm_20150619_zs_duhovka__7_.jpg

Děkujeme, že jste přišli s námi slavit!

Vážení přátelé Duhovky!

K zakončení školního roku patří již tradičně zahradní slavnost. Letos se uskutečnila v pátek 19.6. Rozloučili jsme se s absolventy pátého ročníku, děti si společně zazpívaly, nechybělo také občerstvení, jak jinak než v barvách jednotlivých tříd naší školy. Po domácích koláčích od maminek se jen zaprášilo J.  O hudební produkci se postaral bývalý student Pavel Laštovka. Na děti čekalo překvapení v podobě nové trampolíny. Vyvrcholením slavnosti byla tombola, ve které se rozdávaly koloběžky a dárky od našich sponzorů. 

Děkujeme Vám vše za účast i díky vám Zahradní slavnost byla povedená a radostná, speciální díky patří všem sponzorům.

Fotogalerie ze Zahradní slavnosti 2015 zde.

 

yedoo_logo.jpg logo_mf__1_.jpg ne-logo-rgb-horizontal-web-barva-bile-pozadi.jpg

20150521_190950.jpg

Škola v přírodě - Harrachov 2015

Ve dnech 18. - 22. května se uskutečnila škola v přírodě v Harrachově s podtitulem "Na návštěvě u hraběte Harracha". Děti - představitelé českých a moravských šlechtických rodů každé ráno obdržely dopis od samotného Johanna Harracha, který jim představil program bohatý na kulturní a sportovní aktivity. Podívali jsme se do harrachovské sklárny, prohlédli si hornické muzeum i okolní malebná zákoutí. S družinou si děti namalovaly svůj rodový erb, někteří se vydali po Včelí stezce, jiní na Čertovu horu. Aktivity na celodenní výlet pro své mladší spolužáky pomohli připravit žáci 4. a 5. ročníku. Trasa výletu vedla kolem Mumlavských vodopádů a dále proti proudu řeky Mumlavy až na Krakonošovu snídani, kde si děti vyrobily Krakonoše z přírodních materiálů. Na závěr jsme se všichni sešli u ohně, kde si každý, za zvuků kytar, opekl, na co měl chuť. Byla to akce velmi vydařená a už nyní se nemůžeme dočkat, kam se vydáme příští rok.

«» ... | | | 11
Nahoru
piktogramy_2_faze.png piktogramy_3_faze.png