20150521_190950.jpg

Škola v přírodě - Harrachov 2015

Ve dnech 18. - 22. května se uskutečnila škola v přírodě v Harrachově s podtitulem "Na návštěvě u hraběte Harracha". Děti - představitelé českých a moravských šlechtických rodů každé ráno obdržely dopis od samotného Johanna Harracha, který jim představil program bohatý na kulturní a sportovní aktivity. Podívali jsme se do harrachovské sklárny, prohlédli si hornické muzeum i okolní malebná zákoutí. S družinou si děti namalovaly svůj rodový erb, někteří se vydali po Včelí stezce, jiní na Čertovu horu. Aktivity na celodenní výlet pro své mladší spolužáky pomohli připravit žáci 4. a 5. ročníku. Trasa výletu vedla kolem Mumlavských vodopádů a dále proti proudu řeky Mumlavy až na Krakonošovu snídani, kde si děti vyrobily Krakonoše z přírodních materiálů. Na závěr jsme se všichni sešli u ohně, kde si každý, za zvuků kytar, opekl, na co měl chuť. Byla to akce velmi vydařená a už nyní se nemůžeme dočkat, kam se vydáme příští rok.

«» ... | | | 11