resizer-small.png  resizer-small.png 
resizer-small.pngEN Ško Gym Inst Grp
resizer-2x1.png
resizer-2x1.png

Novinky

005.jpg

Zápis do 1. třídy na školní rok 2020/2021

Zápis do 1. třídy proběhne letos podle instrukcí MŠMT pouze v elektronické podobě. To je pro nás samozřejmě podstatná komplikace, protože osobní návštěvu budoucího prvňáčka považujeme u zápisu za velmi důležitou. Nicméně připravujeme náhradní postup a úpravu přijímacích kritérií, současně posuneme termín zápisu na 2. polovinu dubna. Konkrétní informace zveřejníme v nejbližší době.

V důsledku posunu zápisu ale prodlužujeme možnost podat předběžnou on-line přihlášku do 1.ročníku do 10. dubna 2020.

duhovka_online.png

I v časech uzavření škol Duhovka stále žije!

Většinu dění jsme ale přemístili do virtuálního prostředí, ve kterém se snažíme maximálně podpořit učení dětí v jejich domácích podmínkách. Učitelé se během několika dnů přeorientovali na výuku „na dálku“. Je to pro ně samozřejmě náročné, ale postupně vytvářejí další a další aktivity pro děti, nabízejí jim on-line lekce, posílají úkoly a náměty na činnosti. Každá třída si vytvořila svůj virtuální prostor v prostředí google classroom a zde se setkávají učitelé, děti i rodiče, aby společně našli co nejefektivnější a nejschůdnější způsob, jak se dále učit. A učí se v těchto dnech všichni!

On-line setkávání učitelů s dětmi probíhá ve skupinách i individuálně, střídají se čeští i angličtí učitelé, postupně se usazuje pravidelný rozvrh, podle kterého mohou děti pracovat a věnovat se zadaným úkolům. Naším cílem je co nejvíce pomoci rodičům v jejich nelehké situaci, což znamená dovést děti k maximální samostatnosti a seberegulaci při učení. Kromě dopoledního virtuálního vyučování začíná nabízet některé relaxační aktivity i školní družina a předpokládáme, že v on-line režimu se budou moci odehrávat i některé zájmové kroužky. 

Po kratší přestávce spustíme od 1.4. znovu provoz školní kuchyně, kam si budou moci rodiče dojít pro obědy „přes okénko“.

Pokud se na nás kdokoli potřebuje obrátit, všechny kontakty zde na webu jsou plně funkční, jsme vám kdykoli k dispozici na emailu či telefonu. V případě potřeby sjednáváme schůzky přes Hangouts nebo Skype.  

Aktuální informace můžete sledovat i na našem FB.

Vaše Duhovka

 

      

zs_cz_plakat_dod_2019.png

Pozvánka na dny otevřených dveří

Na výběr máte z těchto dvou termínů: 

  • 19. listopadu 2019 od 9 - 17 hod
  • 4.března 2020 od 9 - 17 hod. 

 

Vážení rodiče, milé děti a přátelé školy,

srdečně Vás zveme na den otevřených dveří v naší česko-anglické montessori Základní škole Duhovka.

V úterý 19. listopadu 2019 nebo ve středu 4. března 2020 od 9.00 do 17.00 hodin jste vítáni na návštěvu prostor školy Duhovka, kterými Vás provedou žáci v roli vyškolených průvodců. Dopoledne budete moci nahlédnout do reálné výuky ve třídě a odpoledne i na program družiny. Na konci procházky čeká na návštěvníky vedení školy, které je připraveno zodpovědět všechny vaše dotazy.

Detaily k příjímacímu řízení zde

UPOZORNĚNÍ:

Žádáme všechny potenciální návštěvníky školy, aby v případě, že v minulých dnech pobývali v některé z rizikových oblastí s výskytem nákazy koronavirem, svoji návštěvu odložili (po dobu 2 týdnů od návratu). Rádi se vám později budeme věnovat individuálně. Děkujeme za pochopení tohoto preventivního opatření.  

Těšíme se na vás!

Vaše Duhovka

86766351_2532749110314278_509475527526973440_n.jpg

Projekt Hravý architekt na ZŠ Duhovka

Po úspěšné účasti v projektu Hravý architekt a návštěvě Pražského hradu byl ateliér naší školy vybrán pro natáčení České televize. Pořad Wifina se bude vysílat asi 27. 3. kolem 16 hod. Děti s Happy a paní architektkou pracovaly na společném projektu. Ke slovu se dostal i pan ředitel. Paní architektka i pan vedoucí Hravého architekta ocenili přípravu i všeobecný rozhled dětí, ateliér i prostředí naší školy. I letos jsme přihlášeni do soutěže Hravý architekt.  

Více o soutěži hravý architekt

   87155710_3003967129627515_5391000386813296640_n.jpg   86720503_612693682630544_1916541632996442112_n.jpg

kniha_slunecnice.jpg

Malá spisovatelka Martinka Ducháčková zaznamanela úspěch v soutěži Bambini litera

Minulý rok na jaře se některé děti naší školy účastnily 4. ročníku spisovatelské soutěže Bambini litera na téma "Příroda". Na podzim vyšla "Čtvrtá knížka od dětí pro děti". Z více než 400 pohádek se mezi 20 nejlepších probojovala i Martinka Ducháčková z naší školy se svou pohádkou "O slunečnici, která zapomněla, jak se má otáčet". Martinka nám knižku darovala a děti si ji mohou půjčit ze školní knihovny. Gratulujeme a děkujeme! 

Vaše Duhovka

z_fb_na_web.jpg

Vybraná částka 40 000 Kč poputuje na ochranu mořských želv

Ve středu 18. 12. 2019 se konal Zimní koncert v kině Dlabačov. Každá třída si připravila vystoupení na téma "Zimní karneval zvířat". Během večera zazněly písničky např. z pohádek Lví král, Madagaskar, ale i tradiční koledy jako Pásli ovce valaši, kterou nacvičila Zelená třída.
V rámci koncertu jsme vybírali peníze na ohrožené druhy želv. Všichni návštěvníci koncertu měli možnost přispět na želvy zakoupením výrobků, které děti samy vyrobily. A že to byly opravdu povedené kousky! Na výběr byli andílci, postavičky ze šišek, vánoční ozdoby nebo dokonce výtečné medové perníčky, po kterých se jen zaprášilo. Velký úspěch měl i Rubikon - časopis Rubínové třídy. Prodejem výrobků se vybralo 40000 Kč, které předáme organizaci Chráníme mořské želvy z.s.
Děkujeme!

Vaše Duhovka

img_0041.jpg

Pozvánka na diskuzní večer o škole - 9. ledna, 2020 v 17.00 hod.

Zveme všechny rodiče, kteří se zajímají o Základní školu Duhovka a uvažují o ní jako o potenciální škole pro své děti, na setkání s vedením a zakladateli školy.

Co je cílem?

1) Zodpovědět rodičům všechny jejich otázky, které se týkají koncepce vzdělávání v Duhovce, způsobu výuky i provozu škol. 

2) Umožnit všem zájemcům o Duhovku, aby si na základě osobního kontaktu s vedením školy a jejími majiteli mohli ujasnit, jestli naše škola je opravdu tou nejlepší školou pro jejich dítě.


Setkání se zúčastní také jeden z učitelů budoucích prvňáčků, aby případně zodpověděl i ty nejdetailnější otázky z praktické výuky a programu třídy.
Setkání se uskuteční v prostorách ZŠ Duhovka, Nad Kajetánkou 9, Praha 6.


Těší se na vás

Michaela Paulová, zástupce ředitele,
Ivana Janečková, zakladatelka
Barbora Viktorinová, učitelka  

img_8270.jpg

Začínáme v pondělí 2. září 2019

Začínáme v pondělí 2. září v 8.30 hodin. Škola je otevřená od 7.45 hodin.

První den školy:

Začínáme v pondělí 2. září v 8.30 hodin. Škola je otevřená od 7.45 hodin. 

První den dětí končí ve 12.30-13.00 (včetně oběda). Vyzvedávejte prosím děti nejdříve cca 30 minut po uvedeném času, protože děti ještě absolvují první seznámení s družinou, která po vyučování plynule navazuje. 

Družina je první den v provozu pouze do 15.00. Od druhého dne pak do 18.00 hodin, ale v pátek 6.9. opět jen do 15.00, protože od 15:00 do 17:00 hod jste srdečně zváni na Rodinný piknik na zahradu naší školy. V době pikniku za děti odpovídají rodiče.  

PROGRAM - první den:

Nově příchozí děti s rodiči:

  • Rodiče s dětmi, které jsou ve škole nové (prvňáčci i vyšší ročníky), půjdou po příchodu do školy (do 8:20) do svých tříd, kde se mohou zúčastnit společného ranního kruhu a seznámit se s třídními učiteli. V 9:10 rodiče nových žáků odcházejí ze tříd a jdou zpět do jídelny, kde od 9:15 proběhne informační setkání s vedením školy. 

Ostatní děti s rodiči:

  • Rodiče s dětmi, které nejsou nováčky v naší škole, přicházejí do školy do 8:20 a jdou rovnou do svých tříd. Je možné, aby se rodiče těchto dětí krátce přivítali s učiteli. V 8:30 prosíme tyto rodiče, aby opustili třídy a dali tak možnost nově příchozím dětem a rodičům se seznámit s novým prostředím. Další společné setkání rodičů  proběhne již v úterý 3.9. na třídní schůzce a další možností setkání s učiteli je pro rodiče pátek 6.9. od 15:00 v rámci Rodinného pikniku. 

DALŠÍ DNY:

Vyučování podle pravidelného rozvrhu, který obdržíte nejpozději zítra.

Rodiče nových dětí  prosíme, aby ve dnech od 2.9. do 6.9. vyzvedávali děti z družiny nejdříve cca hodinu po obědě nebo ukončení odpoledního vyučování (podle našich zkušeností se velmi osvědčuje, aby si děti první týden na družinu zvykly, poznaly všechna pravidla a zvyklosti, adaptovaly se na prostředí).

V úterý 3.9. se konají třídní schůzky všech tříd: v 17:00 třídy 1.-3.ročníku, v 18.00 třídy 4.-6.ročníku. 

Těšíme se na vás!

bazar-2019_cs.jpg

BAZÁREK PRO DUHOVKU

Všem rodičům, kteří přispěli věcnými dary nebo nákupem věcí, za sbírku na našem dobročinném bazárku! Také velmi děkujeme rodičům z Rodičovské asociace za skvělou atmosféru a čas a práci, které organizaci bazárku věnovali. Vybralo se 13 407 Kč!

Některé knihy a hry navíc putovaly do družiny, aby dělaly radost ostatním dětem! Věci, které se neprodaly, jsme darovali organizaci Sue Ryder na dobročinné účely.Peníze byly předány Spolku pro Duhovku a pomohou realizovat projekty pro naše děti jako je např. montessori zahrada na mateřské a základní škole, vnitroblok na gymnáziu či sociální stipendia umožňující Duhovce zachovat komplexní, multikulturní a sociálně různorodé prostředí.

Děkujeme, že svou účastí přispíváte k vytváření a růstu duhovkových škol!

koule_orezana.jpg

Společně k cíli:
Kampaň na podporu výstavby Montessori zahrady - Jsme rádi venku!

Kde se odehrává vaše nejlepší vzpomínka z dětství? (Na chvilku přestaňte číst a zamyslete se.)
Pokud je vaše odpověď, že venku v přírodě, patříte mezi většinu dospělých, kteří mají krásné vzpomínky na to, jak díky své fantazii zažívali dobrodružství.
Letos na podzim se mnozí z vás rodičů podíleli na přípravách prolézaček pro děti a na úklidu duhovkové zahrady. 

Jsme si vědomi a vážíme si toho, že již platíte za výuku - to však nezahrnuje náklady na inspirativní prvky a materiály pro pobyt dětí venku na školní zahradě.

Rádi bychom vás požádali, abyste nás dál podporovali při vytváření venkovního výukového prostoru. Vaše dary se k nám dostanou prostřednictvím https://www.darujme.cz/2401465.
Finanční prostředky budou vloženy do Spolku pro Duhovku a budou přímo určeny na vybavení a výstavbu venkovního výukového prostoru.
   

Rádi bychom se takto pokusili vybrat 500 000 Kč.

Sbírka potrvá do konce ledna a Ivana a Tomáš Janečkovi přislíbili na projekt přispět částkou, která se bude rovnat součtu všech vybraných prostředků.
Těšíme se na vaši finanční podporu a na to, až se opět krumpáče a zahradní nářadí pustí do kamenité půdy, protože tím pomáháte vytvořit skvělý prostor, díky kterému si vaše děti s úsměvem na tváři řeknou, že mají báječné vzpomínky z dětství na "školní zahradu v Duhovce!".

Vaše Duhovka s velkou podporou Rodičovské asociace

Vzkaz majitelů/zakladatelů Duhovky:

Milí rodiče a přátelé Duhovky,
děkujeme Vám za vaši podporu! Jsme rádi, že už na to nejsme sami! :-) Známé přísloví říká, že na výchovu dětí je zapotřebí celá vesnice. Duhovka je také takovým dítětem. S Vaší pomocí může tento smysluplný projekt být ještě krásnější.
Ivana a Tomáš Janečkovi

«»1 | | | ...
Nahoru
piktogramy_2_faze.png piktogramy_3_faze.png