resizer-small.png  resizer-small.png 
resizer-small.pngEN Ško Gym Inst Grp
resizer-2x1.png
resizer-2x1.png

Novinky

adm_4246.jpg

Letní prázdniny a provoz školy

Kancelář je denně otevřena od 8.00 do 14.00 hod. Pokud byste potřebovali do školy přijít, prosím kontaktujte nás předem na e-mailu: kancelar@duhovkaskola.cz. 

Děkujeme a přejeme krásné, slunné a odpočinkové letní dny!

Tým základní školy Duhovka

 

zahrada_4.jpg

... zatímco byla škola zavřená.

Kromě toho, že Josef pokračoval s veškerou údržbou, se kterou nám normálně pomáhají naši fantastičtí rodiče, postavil pro děti navíc úžasnou lezeckou stěnu, k pařezům nasypal mulčovací kůru, abychom zajistili větší bezpečnost v případě pádu, a také ji dal okolo některých stromů, takže to celé vypadá mnohem lépe.

Ovocné keře, které nám někteří z vás pomohli zasadit na loňském pracovním dni na zahradě, jsme také obsypali mulčovací kůrou a – co je ještě důležitější – přinášejí ovoce. Jedné z maminek se podařilo najít pána, který nám postaví venkovní kuchyňku. Ta bude taktéž připravena až se děti vrátí do školy. A také jsme díky některým rodičům sehnali několik externích pracovníků, kteří sundali starou bublinkovou střechu, která byla samá díra. Poté postavili novou střechu podobnou té, kterou máme nad očima. V dlouhodobém horizontu to pro nás bude určitě mnohem lepší a sušší řešení.

Peter pracoval většinu týdne jako asistent školníka, sekal trávu a pomáhal Josefovi vše připravit na to, až děti v pondělí opět přijdou. Jak vidíte, umístili jsme do zahrady značky, které ji rozdělují na jednotlivé části, aby děti mohly být co nejvíce venku.

Více fotek v GALERII

 c915936b-befa-4aa1-8ddb-b493c440c49e.jpg   f2798b32-068f-4d40-9d2e-824f1149e330.jpg  zahrada_7.jpg

zapis_2.jpg

Výsledky zápisu dětí do 1. ročníku na šk. rok 2020/2021

Výsledky naleznete zde

duhovka_online.png

I v časech uzavření škol Duhovka stále žije!

Většinu dění jsme ale přemístili do virtuálního prostředí, ve kterém se snažíme maximálně podpořit učení dětí v jejich domácích podmínkách. Učitelé se během několika dnů přeorientovali na výuku „na dálku“. Je to pro ně samozřejmě náročné, ale postupně vytvářejí další a další aktivity pro děti, nabízejí jim on-line lekce, posílají úkoly a náměty na činnosti. Každá třída si vytvořila svůj virtuální prostor v prostředí google classroom a zde se setkávají učitelé, děti i rodiče, aby společně našli co nejefektivnější a nejschůdnější způsob, jak se dále učit. A učí se v těchto dnech všichni!

On-line setkávání učitelů s dětmi probíhá ve skupinách i individuálně, střídají se čeští i angličtí učitelé, postupně se usazuje pravidelný rozvrh, podle kterého mohou děti pracovat a věnovat se zadaným úkolům. Naším cílem je co nejvíce pomoci rodičům v jejich nelehké situaci, což znamená dovést děti k maximální samostatnosti a seberegulaci při učení. Kromě dopoledního virtuálního vyučování začíná nabízet některé relaxační aktivity i školní družina a předpokládáme, že v on-line režimu se budou moci odehrávat i některé zájmové kroužky. 

Po kratší přestávce spustíme od 1.4. znovu provoz školní kuchyně, kam si budou moci rodiče dojít pro obědy „přes okénko“.

Pokud se na nás kdokoli potřebuje obrátit, všechny kontakty zde na webu jsou plně funkční, jsme vám kdykoli k dispozici na emailu či telefonu. V případě potřeby sjednáváme schůzky přes Hangouts nebo Skype.  

Aktuální informace můžete sledovat i na našem FB.

Vaše Duhovka

 

      

005.jpg

Zápis do 1. třídy na školní rok 2020/2021

Zápis do 1. třídy proběhne letos podle instrukcí MŠMT pouze v elektronické podobě. To je pro nás samozřejmě podstatná komplikace, protože osobní návštěvu budoucího prvňáčka považujeme u zápisu za velmi důležitou. Nicméně připravujeme náhradní postup a úpravu přijímacích kritérií, současně posuneme termín zápisu na 2. polovinu dubna. Konkrétní informace zveřejníme v nejbližší době.

V důsledku posunu zápisu ale prodlužujeme možnost podat předběžnou on-line přihlášku do 1.ročníku do 10. dubna 2020.

zs_cz_plakat_dod_2019.png

Pozvánka na dny otevřených dveří

Na výběr máte z těchto dvou termínů: 

  • 19. listopadu 2019 od 9 - 17 hod
  • 4.března 2020 od 9 - 17 hod. 

 

Vážení rodiče, milé děti a přátelé školy,

srdečně Vás zveme na den otevřených dveří v naší česko-anglické montessori Základní škole Duhovka.

V úterý 19. listopadu 2019 nebo ve středu 4. března 2020 od 9.00 do 17.00 hodin jste vítáni na návštěvu prostor školy Duhovka, kterými Vás provedou žáci v roli vyškolených průvodců. Dopoledne budete moci nahlédnout do reálné výuky ve třídě a odpoledne i na program družiny. Na konci procházky čeká na návštěvníky vedení školy, které je připraveno zodpovědět všechny vaše dotazy.

Detaily k příjímacímu řízení zde

UPOZORNĚNÍ:

Žádáme všechny potenciální návštěvníky školy, aby v případě, že v minulých dnech pobývali v některé z rizikových oblastí s výskytem nákazy koronavirem, svoji návštěvu odložili (po dobu 2 týdnů od návratu). Rádi se vám později budeme věnovat individuálně. Děkujeme za pochopení tohoto preventivního opatření.  

Těšíme se na vás!

Vaše Duhovka

86766351_2532749110314278_509475527526973440_n.jpg

Projekt Hravý architekt na ZŠ Duhovka

Po úspěšné účasti v projektu Hravý architekt a návštěvě Pražského hradu byl ateliér naší školy vybrán pro natáčení České televize. Pořad Wifina se bude vysílat asi 27. 3. kolem 16 hod. Děti s Happy a paní architektkou pracovaly na společném projektu. Ke slovu se dostal i pan ředitel. Paní architektka i pan vedoucí Hravého architekta ocenili přípravu i všeobecný rozhled dětí, ateliér i prostředí naší školy. I letos jsme přihlášeni do soutěže Hravý architekt.  

Více o soutěži hravý architekt

   87155710_3003967129627515_5391000386813296640_n.jpg   86720503_612693682630544_1916541632996442112_n.jpg

kniha_slunecnice.jpg

Malá spisovatelka Martinka Ducháčková zaznamanela úspěch v soutěži Bambini litera

Minulý rok na jaře se některé děti naší školy účastnily 4. ročníku spisovatelské soutěže Bambini litera na téma "Příroda". Na podzim vyšla "Čtvrtá knížka od dětí pro děti". Z více než 400 pohádek se mezi 20 nejlepších probojovala i Martinka Ducháčková z naší školy se svou pohádkou "O slunečnici, která zapomněla, jak se má otáčet". Martinka nám knižku darovala a děti si ji mohou půjčit ze školní knihovny. Gratulujeme a děkujeme! 

Vaše Duhovka

z_fb_na_web.jpg

Vybraná částka 40 000 Kč poputuje na ochranu mořských želv

Ve středu 18. 12. 2019 se konal Zimní koncert v kině Dlabačov. Každá třída si připravila vystoupení na téma "Zimní karneval zvířat". Během večera zazněly písničky např. z pohádek Lví král, Madagaskar, ale i tradiční koledy jako Pásli ovce valaši, kterou nacvičila Zelená třída.
V rámci koncertu jsme vybírali peníze na ohrožené druhy želv. Všichni návštěvníci koncertu měli možnost přispět na želvy zakoupením výrobků, které děti samy vyrobily. A že to byly opravdu povedené kousky! Na výběr byli andílci, postavičky ze šišek, vánoční ozdoby nebo dokonce výtečné medové perníčky, po kterých se jen zaprášilo. Velký úspěch měl i Rubikon - časopis Rubínové třídy. Prodejem výrobků se vybralo 40000 Kč, které předáme organizaci Chráníme mořské želvy z.s.
Děkujeme!

Vaše Duhovka

img_0041.jpg

Pozvánka na diskuzní večer o škole - 9. ledna, 2020 v 17.00 hod.

Zveme všechny rodiče, kteří se zajímají o Základní školu Duhovka a uvažují o ní jako o potenciální škole pro své děti, na setkání s vedením a zakladateli školy.

Co je cílem?

1) Zodpovědět rodičům všechny jejich otázky, které se týkají koncepce vzdělávání v Duhovce, způsobu výuky i provozu škol. 

2) Umožnit všem zájemcům o Duhovku, aby si na základě osobního kontaktu s vedením školy a jejími majiteli mohli ujasnit, jestli naše škola je opravdu tou nejlepší školou pro jejich dítě.


Setkání se zúčastní také jeden z učitelů budoucích prvňáčků, aby případně zodpověděl i ty nejdetailnější otázky z praktické výuky a programu třídy.
Setkání se uskuteční v prostorách ZŠ Duhovka, Nad Kajetánkou 9, Praha 6.


Těší se na vás

Michaela Paulová, zástupce ředitele,
Ivana Janečková, zakladatelka
Barbora Viktorinová, učitelka  

«»1 | | | ...
Nahoru
piktogramy_2_faze.png piktogramy_3_faze.png