resizer-small.png  resizer-small.png 
resizer-small.pngEN Ško Gym Inst Grp
resizer-2x1.png
resizer-2x1.png

Novinky

20170222_031_katesphotography.jpg

Otevíráme druhý stupeň!

Ve školním roce 2019/2020 otevíráme 6. ročník. První termín přijímacího řízení do 6. třídy proběhne 16. 5. 2019, druhý termín se bude konat 21. 5. 2019, vždy od 8.30 do 12.00. K šestému ročníku v následujících letech postupně přidáme poslední trojročí 7.-9. ročník, výhody věkově smíšených tříd se tak budou moci projevit naplno.

Tyto ročníky otevřeme v nově vybavených prostorách v Boleslavově ulici u Vyšehradu. Výuka bude postavena na propojování předmětů, učení v souvislostech, důrazu na sociální dovednosti, individuálním přístupu, praktické zkušenosti a na připraveném prostředí.

Více informací o druhém stupni a přijímacím řízení naleznete ZDE.

005.jpg

Výsledky zápisu pro šk. rok 2019/2020

Seznam zde

 

duhovka_cz.jpg

Pozvánka na Večer pro Duhovku 

Vážení rodiče, přátelé Duhovky,

je nám potěšením pozvat vás při příležitosti 10. výročí vzniku Duhovky na první benefiční večer, a tím Vám představit nový společný prostor – Spolek pro Duhovku.

Posláním Spolku je finančně podporovat všechny instituce skupiny Duhovka a posílit jejich multikulturní a sociálně různorodé prostředí.

Během večera Vám představíme vybrané školní projekty, které bychom rádi za Vaší podpory zrealizovali. Současně představíme koncept sociálních stipendií.

Cena vstupenky zahrnuje vše od okamžiku vašeho vstupu – nápoje, jídlo a příjemnou zábavu po celý večer. V průběhu večera proběhne dražba i tombola. Podrobnosti o předmětech dražby se brzy dozvíte na webu Duhovky Group.

Zakoupením vstupenky přispějete do Spolku pro Duhovku, kam bude zaslán také výtěžek z celého večera.

Nakupte si vstupenky do 15. dubna a využijte tak zvýhodněné ceny.

Vstupenky v síti GouOut zde.

„Společně pro naše děti“ – tak chceme vykročit do další duhovkové desítky.

 

Těšíme se na vás,

Ivana a Tomáš Janečkovi

bazar-2019_cs.jpg

BAZÁREK PRO DUHOVKU

Děkujeme!

Všem rodičům, kteří přispěli věcnými dary nebo nákupem věcí, za sbírku na našem dobročinném bazárku! Také velmi děkujeme rodičům z Rodičovské asociace za skvělou atmosféru a čas a práci, které organizaci bazárku věnovali.

Vybralo se úžasných 13 407 Kč!

Některé knihy a hry navíc putovaly do družiny, aby dělaly radost ostatním dětem! Věci, které se neprodaly, jsme darovali organizaci Sue Ryder na dobročinné účely.

Peníze byly předány Spolku pro Duhovku a pomohou realizovat projekty pro naše děti jako je např. montessori zahrada na mateřské a základní škole, vnitroblok na gymnáziu či sociální stipendia umožňující Duhovce zachovat komplexní, multikulturní a sociálně různorodé prostředí.

Děkujeme, že svou účastí přispíváte k vytváření a růstu duhovkových škol!

a4_web_cz_19-20.jpg

Pozvánka na den otevřených dvěří 1. března 2019

Vážení rodiče, milé děti a přátelé školy,

srdečně Vás zveme na den otevřených dveří v naší česko-anglické montessori Základní škole Duhovka.

V roce 2019/2020 otevíráme 6. třídu.

V pátek 1. března 2019 od 9.00 do 17.00 hodin jste vítáni na návštěvu prostor školy Duhovka, kterými Vás provedou žáci v roli vyškolených průvodců. Dopoledne budete moci nahlédnout do reálné výuky ve třídě a odpoledne i na program družiny. Na konci procházky čeká na návštěvníky vedení školy, které je připraveno zodpovědět všechny vaše dotazy.

 

Těšíme se na vás!

Vaše Duhovka

koule_orezana.jpg

Společně k cíli:
Kampaň na podporu výstavby Montessori zahrady - Jsme rádi venku!

Kde se odehrává vaše nejlepší vzpomínka z dětství? (Na chvilku přestaňte číst a zamyslete se.)
Pokud je vaše odpověď, že venku v přírodě, patříte mezi většinu dospělých, kteří mají krásné vzpomínky na to, jak díky své fantazii zažívali dobrodružství.
Letos na podzim se mnozí z vás rodičů podíleli na přípravách prolézaček pro děti a na úklidu duhovkové zahrady. 

Jsme si vědomi a vážíme si toho, že již platíte za výuku - to však nezahrnuje náklady na inspirativní prvky a materiály pro pobyt dětí venku na školní zahradě.

Rádi bychom vás požádali, abyste nás dál podporovali při vytváření venkovního výukového prostoru. Vaše dary se k nám dostanou prostřednictvím https://www.darujme.cz/2401465.
Finanční prostředky budou vloženy do Spolku pro Duhovku a budou přímo určeny na vybavení a výstavbu venkovního výukového prostoru.
   

Rádi bychom se takto pokusili vybrat 500 000 Kč.

Sbírka potrvá do konce ledna a Ivana a Tomáš Janečkovi přislíbili na projekt přispět částkou, která se bude rovnat součtu všech vybraných prostředků.
Těšíme se na vaši finanční podporu a na to, až se opět krumpáče a zahradní nářadí pustí do kamenité půdy, protože tím pomáháte vytvořit skvělý prostor, díky kterému si vaše děti s úsměvem na tváři řeknou, že mají báječné vzpomínky z dětství na "školní zahradu v Duhovce!".

Vaše Duhovka s velkou podporou Rodičovské asociace

Vzkaz majitelů/zakladatelů Duhovky:

Milí rodiče a přátelé Duhovky,
děkujeme Vám za vaši podporu! Jsme rádi, že už na to nejsme sami! :-) Známé přísloví říká, že na výchovu dětí je zapotřebí celá vesnice. Duhovka je také takovým dítětem. S Vaší pomocí může tento smysluplný projekt být ještě krásnější.
Ivana a Tomáš Janečkovi

meeting-1738945_960_720.png

Pozvánka na diskuzní večer o škole - 10. ledna, 2019 v 17.00 hod.

Zveme všechny rodiče, kteří se zajímají o Základní školu Duhovka a uvažují o ní jako o potenciální škole pro své děti, na setkání s vedením a zakladateli školy.
Co je cílem? 1) Zodpovědět rodičům všechny jejich otázky, které se týkají koncepce vzdělávání v Duhovce, způsobu výuky i provozu škol. 2) Umožnit všem zájemcům o Duhovku, aby si na základě osobního kontaktu s vedením školy a jejími majiteli mohli ujasnit, jestli naše škola je opravdu tou nejlepší školou pro jejich dítě

Setkání se také zpravidla zúčastní někdo z učitelů budoucích prvňáčků, aby případně zodpověděl i ty nejdetailnější otázky z praktické výuky a programu třídy.
Setkání se uskuteční v prostorách ZŠ Duhovka, Nad Kajetánkou 9, Praha 6, ve školní jídelně.

Těšíme se na vás Jindřich Kitzberger, ředitel, Ivana a Tomáš Janečkovi, zakladatelé

miss_kompost.png

Soutež Miss kompost - jsme první!

Minulý rok jsme se rozhodli celou školu zapojit do ekologického projektu  - jak správně a poctivě třídit odpad a jak budovat a pečovat o kompost. V obou případech vše šlo velmi hladce. Se zaškolením personálu nám pomohla organizace EKODOMOV a vzhledem k naší velké zahradě postavit kompost nebyl problém. Dokonce náš původní i současný školník ideou byli nadšeni a při budování se stali klíčovými lidmi. Vy rodiče nám pravidelně pomáháte udržte kompost fit :-) Na podzim jsme se rozhodli, že naše snažení by si zasloužilo odměnu a neodolali jsme výzvě v podobě soutěže Miss kompost, a co se nestalo? Školní kategorii jsme vyhráli!
Brzy nám bude doručen lis na ovoce společně s dalšími drobnými výhrami. Děti si tedy ruční moštovač budou moc vyzkoušet a těšit se na vitamíny, které budou dokonce school made :-) Je to radost, když spolupráce nám tak hezky funguje! Díky všem zúčastněným!

zimni_koncert_-_plakat.png

Vánoční koncert - Zimní svátky kolem světa

Milí rodiče!

Rádi bychom vás pozvali na náš “Zimní koncert”, který proběhne ve středu 19. 12. od 16:30 (otevření budovy) v kině Dlabačov.

Jak je již naší tradicí, součástí “Zimního koncertu“ bude opět charitativní akce, která letos ponese název  “Jsme rádi venku”. Výtěžek z této akce půjde z části na podporu nadace “Rozum a cit” a z části do “Spolku Duhovka” na podporu výstavby venkovního montessori výukového prostředí (montessori zahrady).

Jak budeme pomáhat?
Během Zimního koncertu budou děti prodávat své výrobky pečené i nepečené a celkový výtěžek pak věnujeme na podporu výše zmíněných organizací.

Jak můžete pomoci vy?
Pokud budete chtít a mít čas, můžete s dětmi doma, či se třídou, s ostatními rodiči (v pátek 14. 12.) ve škole upéci něco dobrého a tyto výrobky pak věnovat do prodeje, který bude předcházet Zimnímu koncertu. 

Uvítáme pomoc několika dobrovolníků z řad rodičů, kteří ve středu od 13:00 - 16:00 pomohou s přípravou Zimního koncertu v kině Dlabačov (alespoň 4 rodiče) a od 16:00 do 19:30 (4 rodiče) s charitativním prodejem v předsálí kina Dlabačov.

Zájemci se mohou hlásit na e-mail: parent.association@duhovkaskola.cz

Děkujeme za podporu a těšíme se naše společné setkání!

Duhovka ZŠ

100_3.jpg

Výročí 100 let republiky - to se muselo oslavit!

Jak jinak než dortem a nějakou kulturní událostí, vzniklo divadlo!

Náš projekt začal divadelním představením o oslavě narozenin republiky. V divadle měli role nejen učitelé, ale i pan ředitel a naše zástupkyně Míša, asistentky Verča a Andrejka. Moderátorem byl školník Josef, který všechny oslnil tím, že své pracovní tričko vyměnil za sváteční oblek a přednesl oficiální slavnostní úvod. Hlavním mottem představení bylo uvědomit si, že naší přítomnost v každém okamžiku vytváříme společně a jsme za ni spoluzodpovědní. Děti už měly připravené leporelo s časovou osou a po představení dotvořily přední stranu - nesměly chybět státní symboly.

V průběhu následujících deseti dnů se jednotlivé třídy 4. a 5. ročníků účastnily půl hodinových prezentací k daným důležitým historickým údobím naší republiky. Na prezentace jsme děti pozvali už naším divadlem, kde jsme v dobových šatech představili na časové ose rok 1918, 1938, 1945, 1968, 1989 a 1993 a co důležitého se stalo. Na konci každé prezentace si v průběhu následujících dnů vždy děti dotvářely své leporelo a zaznamenávaly, co se dověděly.

Projekt končil společným setkáním všech zúčastněných, sdílením zajímavých zážitků. Nakonec jsme prošli ještě jednou časovou osou minulého století. Poslouchali jsme životní příběh opravdového člověka, který se na začátku století narodil, vítal prezidenta Masaryka v roce 1918, stal se podplukovníkem, v roce 1949 se účastnil 3. odboje a chtěl svrhnout komunisty, za to byl 11 let ve vězení a po té do konce života pracoval jako skladník.

Projekt se povedl! Děkujeme především paní učitelce Aleně a všem zúčastněným za nápad, píli a čas, který projektu věnovali. Nenašlo se dítko, které by nebylo celým projektem přímo nadchnuto.

Galerie

«»1 | | | ...
Nahoru
piktogramy_2_faze.png piktogramy_3_faze.png