resizer-small.png  resizer-small.png 
resizer-small.pngEN Ško Gym Inst Grp
resizer-2x1.png
resizer-2x1.png

Novinky

zs_zahradni_slavnost2018.jpg

Zahradní slavnost 2018

Milí rodiče a přátelé Duhovky,

konec školního roku je tady a my bychom ho s vámi rádi oslavili na Zahradní slavnosti v pátek 22. 6. Jste srdečně zváni!
 

Program je následující:

14.00 - 14.20 bubnování pro děti 1. část
14.40 - 15.00 bubnování pro děti 2. část
15-15:45 kapela The Apples (se Simonou Šteruskou)
16.00 - 16:30 hod. slavnostní program 5. ročníků
16.30-17.15 kapela The Apples (se Simonou Šteruskou)
17.15  "Divadýlko z pytlíčku"
18.00 závěr
 

V průběhu slavnosti se můžete těšit na: několik tématických workshopů, hrací zónu, "Charity bakesale" všech tříd, tombolu, houpací sítě, občerstvení z Pepovy kuchyně a přijede i zmrzlinář. 

Servírovat budeme čerstvou kávu, nealko pivo a limonády.

Těšíme se na vás!

Duhovka škola

4-5_svp.jpg

Jak nám bylo v Jizerských horách?

4. a 5. ročníky na škole v přírodě  v Jizerských horách

Celý týden si děti ze čtvrtých a pátých ročníků užívaly plnými doušky krás jizerské přírody. Děti se v rámci tříd věnovaly různým aktivitám - poznávaly les všemi smysly nebo vyzkoušely jízdu na huculském koni, nechyběla včelí stezka a workshopy jako plstění (výrobky z ovčí vlny), práce na farmě či poznávání vodního mikrosvěta.

Ve středu se všchni vydali na celodenní pochod. Den zakončili večerním ohněm a došlo i na přespání ve stylovém teepee.

I přes všechny pozitivní zážitky se děti domů těšily a s rodiči radostně vítaly!

svp_4.jpg

Jak vypadá jeden den na škole v přírodě v ročnících 1-3? 

Dnes jsme se probudili do podmračeného a mlhavého rána. Přesto jsme s úsměvem na rtech vyrazili do šumavské přírody. První  skupina absolvovala  čtyři kilometry dlouhý pochod na rozhlednu Pancíř. Po výstupu na tuto nevysokou rozhlednu  jsme se mohli pokochat pěknými mraky kolem sebe, zahlédli jsme take naše kamarády na zemi pod námi. Cestou jsme pozorovali přírodu kolem nás, počítali jsme letokruhy na poražených stromech a určovali světové strany pomocí kompasu a lišejníků na stromech. Během zpáteční cesty jsme se krátce zastavili u pramene řeky Úhlavy.

Druhá skupina mezitím navštívila Ekocentrum v Železné Rudě. Toto environmentální centrum nás seznámilo se zajímavostmi ze světa šumavských lesů a jejich proměnami  vzhledem k působení člověka, navštívili jsme take expozici o geologickém složení Šumavy. Dozvěděli jsme se spoustu informací o životě bobra evropského, čápa černého a jelena lesního.

Po obědě se jednotlivé skupiny postupně vydávaly do plaveckého bazénu nedalekého hotelu Horizont. Odvážné plavce neodradil ani hustý déšť, který jim zpestřoval cestu tam i zpět.

.... a to je jen jeden den zábavy, prostě škola v přírodě jak má být!

Učitelé a modří, zelení, oranžoví, fialoví a vanilkoví průzkumníci z šumavských hor

talent_show_cz.jpg

Talent Show 2018

I letos v duchu naší filozofie, která je, že „Věříme, že v každém člověku je ukryt poklad. Pomáháme toto bohatství objevovat a rozvíjet“ jsme uskutečnili druhý ročník oblíbené Talent Show! Děti dostaly příležitost, nám své nadání, píli či jen radost z nějaké dovednosti, předvést právě zde a to za účasti a velké podpory rodičů a kamarádů. Děti zpívaly, tancovaly, hrály na piano, flétnu nebo kytaru. Hudba zněla celou školou a aplaus, který každý z účastníků od publika obdržel, nebylo možné toto odpoledne přehlédnout. Odvaha každého dítěte byla odměněna hudební tužkpou s upomínkou.
Už dnes se těšíme na další ročník této akce a dětem za zábavné odpoledne moc děkujeme.

velryba.jpg

Duben se stal v Duhovce měsícem recyklace

V dubnu jsme recyklovali! Jak v rámci výtvarné výchovy, tak v rámci tříd děti tvořily z recyklačních materiálů krásné výrobky. Přinesly si staré noviny, časopisy, zbytky látek, staré tričko, staré knoflíky, papírovou ruličku, polystyrenový tácek, korkovou zátku, malé krabičky, plastovou lahev s uzávěrem apod. Jednu plastovou velrybu vám představujeme na obrázku, autoři jsou děti z oranžové třídy.

Tyrkysová třída to pojala tak, že děti uspořádaly "výprodej za babku", což spočívalo v prodeji starých věcí za drobný peníz. Děti si tak uvědomily, že ne vše staré je na vyhození a to, co jim už třeba nedělá radost, může klidně udělat radost jiným. Vybrané penízky darují útulku na opuštěná zvířata. Hned po startu byl o věci velký zájem! Malá ukázka zde

pozvanka_petr_fort_16_kvetna_2018.png

Seminář "Moderní stravování dětí" s Petrem Fořtem, 16. 5. 2018

Vážení rodiče, 

zveme vás na přednášku uznávaného experta v oblasti výživy RNDr. Petra Fořta, která proběhne ve středu 16.5.  na základní škole Duhovka (Nad Kajetánkou 134/9, Praha 6). Téma je  "Moderní stravování dětí".

Přednáška se koná od 16.30 hodin v jídelně základní školy.Káva a zdravé občerstvení zajištěno.
Na semináři s panem doktorem Fořtem se dozvíte jaké potraviny dětem kupovat, jak je připravovat a jak dětem dát vyváženou stravu. Petr Fořt napsal několik knih např.:  Tak co mám jíst? Recepty a výživové tabulky (nejen) pro sportovce, Sport a správná výživa, Aby dětem chutnalo. 

Seminář je otevřen vaším dotazům, které můžete rovnou napsat při přihlášení se na linku níže. Překlad přednášky do angličtiny zajištěn.

Registrace zde: https://goo.gl/forms/6SdvjZgFujymlMbJ2

Těšíme se na viděnou!

Duhovka škola

ohp2018_banner_600x340pxl.gif

Zveme vás na čtvrtý ročník festivalu Open House Praha!

Během víkendu 19.–20. května 2018 se díky festivalu Open House Praha otevře 65 architektonicky zajímavých a běžně nepřístupných budov a prostorů. Pro zájemce tak bude možné prohlédnout si stavby historické, moderní i současné architektury, nahlédnout do kancelářských nebo administrativních budov, paláců či nádraží.

K události se připojuje i naše Základní škola DUHOVKA, která se nachází v městské části, Praha 6-Břevnov. Přivítáme vás v sobotu, 19. května, mezi 9:00-18:00h.

Zdaleka se však nemusíte omezovat jen na naši městskou část. Naplánujte si procházku po vybraných otevřených budovách po celé Praze. Seznam všech zpřístupněných objektů v rámci festivalu Open House Praha 2018 najdete na festivalových webových stránkách www.openhousepraha.cz.

Těšíme se na vás.

Vaše Duhovka

den_matek_2018.png

10. května budeme slavit Den Matek - Kreativní workshop 

DEN MATEK

Do každé rodiny malovaná plátěná taška

Milé maminky naší školy, 

ve čtvrtek 10. května od 16hod. v rámci družinového programu vás zveme na setkání, u kterého si nejen vyrobíte plátěnou tašku, ale také si pochutnáte na dezertu a kávě.
Na děti bude čekat domácí cupcakes.

Těšíme se na Vás!

Výtvarnice Happy a družinový tým Duhovky

img_20180420_145512.jpg

Oslava Dne Země a projekt kompostování

Kompostování se stalo zajímavým dlouhodobým projektem školy, kterého se zúčastňují nejen děti, ale i zaměstnanci školy a někteří rodiče. Myšlenku recyklace bioodpadu jsme nedávno povzbudili proškolením všech pracovníků školy a následně i dětí. (Děkujeme zejména Kateřině Koubové z organizace Ekodomov). V pátek 20. dubna se v rámci oslav Dne Země zapojili do práce na zahradě i někteří rodiče, přičemž jeden z úkolů spočíval i v úpravě kompostu. To bylo spojeno i se zajímavým nálezem, který pro nás bude znamenat následné opatrné zacházení s kompostovou hmotou. Zjistili jsme, že v kompostu se zabydlel vzácný živočišný druh, nosorožík kapucínek. Tento brouk je na našem území přísně chráněn, protože patří k ohroženým druhům. Často si oblíbí právě komposty, kde se několik let vyvíjejí jeho larvy. Účastníci páteční akce se setkali jak s dospělými brouky, kteří se vyznačují nápadným „rohem“ na hlavě (samečci), tak s larvami.

Rodičům za kompostování a úklid na zahradě při příležitosti oslav Dne Země moc děkujeme! Galerie

29693831_10214326621712960_597785957_o.jpg

Velikonoce v Duhovce 

Podle počasí to stále nevypadá na příchod jara, máme však za sebou den, kdy sluneční paprsky dopadají kolmo na zemský povrch, tedy rovnodennost, čímž oficiálně jaro začalo.V Duhovce jsme se pilně věnovali oslavám jarních svátků. Děti vyslechly příběh Velikonoc, lidovými tóny doplněné představení o jejich původu, tradicích a předvelikonočním období a to spolkem DUu Ella. V některých třídách proběhlo velikonoční pečení, děti si vyzkoušely přípravu tradičních pochoutek - mazanců nebo jidášů. Jiné třídy zase navštívily farmu nebo vyráběly velikonoční dekorace, barvily vajíčka a pletly pomlázku.


Rada pro šikovné ruce: věděli jste, že k vyřezání píšťalky je lepší bezový proutek a nikoli vrbový? Vyzkoušejte... :-)

Galery zde

«»1 | | | ...
Nahoru
piktogramy_2_faze.png piktogramy_3_faze.png