resizer-small.png  resizer-small.png 
resizer-small.pngEN Ško Gym Inst Grp
resizer-2x1.png
resizer-2x1.png

Novinky

outdoor.jpg

Kancelář školy

Během uzavření škol je kancelář v provozu po - pá v čase 8:30 - 14:30.

Pokud byste se do školy chystali k vyřízení jakýchkoli záležitosti, ideálně nám dejte, prosím, vědět na tel.: 734 182 946.

Děkujeme!

Tým školy

 

dod_zs_web_novinky.jpg

Pozvánka na den otevřených dveří
25. února 2021 

Milí zájemci o Duhovku,

Srdečně vás zveme na již druhý Den otevřených dveří, který se koná 25.února 2021.

Možné setkávání během dne:

ONLINE setkání s vedením školy bude probíhat v následujících časech a na níže uvedených odkazech:

9:00 - 10:00h  https://meet.google.com/vjb-nmez-ypu

13:00 - 14:00h  https://meet.google.com/amz-ozoj-qad

17:00 - 18:00h  https://meet.google.com/bzj-ktwj-cay

ONLINE INDIVIDUÁLNÍ setkání s vedením školy:

Napište nám do 24.2. na e-mail: [javascript protected email] a my vám zašleme individuální online pozvánku.

ONLINE setkání s Rodičovsku asociací bude probíhat v následujících časech a na níže uvedených odkazech:

10:00 - 11:00h  https://meet.google.com/kjn-shcq-cmo

14:00 - 15:00h  https://meet.google.com/xfh-bpuz-dxm

16:00 - 17:00h  https://meet.google.com/qqz-kgqf-vuk

INDIVIDUÁLNÍ PROHLÍDKA ŠKOLY

S ohledem na současnou epidemickou situaci musíme bohužel zrušit možnost fyzické návštěvy v rámci DOD.

Zájemci o prohlídku prostor školy si mohou domluvit individuální termín návštěvy. Napište nám na: [javascript protected email]

Pro více informací o přjímacím řízení klikněte zde.

Aktuální video ze školy zde

Těšíme se na vás!

v3.jpg

Vánoce jsou časem klidu. Aspoň se to tak říká.

Letošní rok byl náročný pro nás všechny. Máme nového společného nepřítele, který nám přinesl hodně špatných zpráv a zážitků. A zatímco my, učitelé, asistenti, vy, rodiče a děti se budeme snažit u vánočního stromečku od toho nezmaru odpočinout si a rozptýlit se, tak tu stále zůstává někdo, kdo bude hlídat stráž i během Vánoc. Lékaři, sestřičky, sanitáři, kteří budou o naše známé a kamarády pečovat během svátků, si toho vánočního klidu si moc neužijí. A právě jim patří naše největší DÍK. Myslíme na vás.
 V pátek 18. 12. jsme předali nemocničnímu personálu v KARIMu vše, co jste nám přinesli do sbírky a to do jediného zrnka kávy :) K tomu jsme přidali dětmi malované svícny, vánoční hvězdy a přání, které vyrobily s Happy. 

Věříme, že dárky zpříjemní (nejen) vánoční čas všem zdravotníkům, kteří se o nás tak pečlivě starají.
Děkujeme a moc si toho vážíme.  

v2.jpg.  v4.jpgv1.jpg

       .  

mk_2020.jpg

V pátek 4. 12. proběhla v Duhovce již tradiční oslava Mikuláše

Svatý Mikuláš žil na přelomu 3. a 4. století  a se stal se legendou.Patřil mezi první biskupy křesťanské církve. Než se stal knězem, rozdal svůj majetek těm, co ho potřebovali. Odtud právě pramení ono obdarovávání. Stal se oblíbeným světcem a patronem dětí, námořníků a řady dalších profesí.
S ohledem na zákaz zpěvu letos nemohly děti Mikulášovi, andílkovi a čertovi zazpívat. Připravili si však pro něj dopisy. Co bylo obsahem těchto dopisů ví Mikuláš sám.
Na oplátku anděl s čertem rozdali dětem perníčky a ovoce. 
I přes všechna omezení se oslava podařila a úsměv skrytý za rouškami se  i tak odrážel v dětských očích.

Tak zase za rok! 

20201204_113516.jpg       20201204_122454.jpg.  20201204_121355.jpg

snimek_obrazovky_2020-09-29_v17.14.47.png

Dětí se učí o Sv. Václavovi

V ateliéru už zase tvoříme. Happy se s dětmi věnovala životu a významu Sv. Václava, patrona a ochránce naší země (také Patron skautů).
Některé z prací jsou k vidění dole na Václavském náměstí, na Svatováclavských trzích.

Svatý Václav (asi 907 – 28. září 935, příp. 929,  byl český kníže a světec, který je hlavním patronem českého národa a symbolem české státnosti.

Bývá zobrazovaný většinou ve zbroji, s mečem a štítem, o jeho životě toho přitom víme málo. Řeč je o svatém Václavovi, českém národním patronovi. I když se o něm učí už děti na základních školách, většina z nás si do dospělosti zapamatuje jen to, že byl zavražděný ve Staré Boleslavi 28. září roku 935.

„Svatý Václav byl kníže velmi vzdělaný. Četl a psal latinsky, a to tehdy uměl málokdo. Pěstoval víno, vykupoval otroky a celkově konal samé dobro.“ Tak svatého Václava připomíná kreslený seriál Dějiny udatného českého národa.

O životě knížete se toho příliš neví. Vychovávala ho babička Ludmila, kterou nechala zavraždit její snacha, Václavova matka Drahomíra. Málo informací je i o světcově smrti. Knížete Václava zabili pomocníci jeho bratra Boleslava. O skutečných okolnostech toho moc nevíme, jsme odkázáni hlavně na legendy.

Knížete uctíval císař Karel IV. Pro lebku svatého Václava nechal zhotovit svatováclavskou korunu. Právě lebka je jedním z nejdůležitějších ostatků přemyslovského knížete, které se dochovaly. Svatováclavská koruna je zároveň nejstarší součástí českých korunovačních klenotů.

img_8551.jpg

Zahájili jsme školní rok 2020-2021

 

 

zahrada_4.jpg

... zatímco byla škola zavřená.

Kromě toho, že Josef pokračoval s veškerou údržbou, se kterou nám normálně pomáhají naši fantastičtí rodiče, postavil pro děti navíc úžasnou lezeckou stěnu, k pařezům nasypal mulčovací kůru, abychom zajistili větší bezpečnost v případě pádu, a také ji dal okolo některých stromů, takže to celé vypadá mnohem lépe.

Ovocné keře, které nám někteří z vás pomohli zasadit na loňském pracovním dni na zahradě, jsme také obsypali mulčovací kůrou a – co je ještě důležitější – přinášejí ovoce. Jedné z maminek se podařilo najít pána, který nám postaví venkovní kuchyňku. Ta bude taktéž připravena až se děti vrátí do školy. A také jsme díky některým rodičům sehnali několik externích pracovníků, kteří sundali starou bublinkovou střechu, která byla samá díra. Poté postavili novou střechu podobnou té, kterou máme nad očima. V dlouhodobém horizontu to pro nás bude určitě mnohem lepší a sušší řešení.

Peter pracoval většinu týdne jako asistent školníka, sekal trávu a pomáhal Josefovi vše připravit na to, až děti v pondělí opět přijdou. Jak vidíte, umístili jsme do zahrady značky, které ji rozdělují na jednotlivé části, aby děti mohly být co nejvíce venku.

Více fotek v GALERII

 c915936b-befa-4aa1-8ddb-b493c440c49e.jpg   f2798b32-068f-4d40-9d2e-824f1149e330.jpg  zahrada_7.jpg

zapis_2.jpg

Výsledky zápisu dětí do 1. ročníku na šk. rok 2020/2021

Výsledky naleznete zde

duhovka_online.png

I v časech uzavření škol Duhovka stále žije!

Většinu dění jsme ale přemístili do virtuálního prostředí, ve kterém se snažíme maximálně podpořit učení dětí v jejich domácích podmínkách. Učitelé se během několika dnů přeorientovali na výuku „na dálku“. Je to pro ně samozřejmě náročné, ale postupně vytvářejí další a další aktivity pro děti, nabízejí jim on-line lekce, posílají úkoly a náměty na činnosti. Každá třída si vytvořila svůj virtuální prostor v prostředí google classroom a zde se setkávají učitelé, děti i rodiče, aby společně našli co nejefektivnější a nejschůdnější způsob, jak se dále učit. A učí se v těchto dnech všichni!

On-line setkávání učitelů s dětmi probíhá ve skupinách i individuálně, střídají se čeští i angličtí učitelé, postupně se usazuje pravidelný rozvrh, podle kterého mohou děti pracovat a věnovat se zadaným úkolům. Naším cílem je co nejvíce pomoci rodičům v jejich nelehké situaci, což znamená dovést děti k maximální samostatnosti a seberegulaci při učení. Kromě dopoledního virtuálního vyučování začíná nabízet některé relaxační aktivity i školní družina a předpokládáme, že v on-line režimu se budou moci odehrávat i některé zájmové kroužky. 

Po kratší přestávce spustíme od 1.4. znovu provoz školní kuchyně, kam si budou moci rodiče dojít pro obědy „přes okénko“.

Pokud se na nás kdokoli potřebuje obrátit, všechny kontakty zde na webu jsou plně funkční, jsme vám kdykoli k dispozici na emailu či telefonu. V případě potřeby sjednáváme schůzky přes Hangouts nebo Skype.  

Aktuální informace můžete sledovat i na našem FB.

Vaše Duhovka

 

      

005.jpg

Zápis do 1. třídy na školní rok 2020/2021

Zápis do 1. třídy proběhne letos podle instrukcí MŠMT pouze v elektronické podobě. To je pro nás samozřejmě podstatná komplikace, protože osobní návštěvu budoucího prvňáčka považujeme u zápisu za velmi důležitou. Nicméně připravujeme náhradní postup a úpravu přijímacích kritérií, současně posuneme termín zápisu na 2. polovinu dubna. Konkrétní informace zveřejníme v nejbližší době.

V důsledku posunu zápisu ale prodlužujeme možnost podat předběžnou on-line přihlášku do 1.ročníku do 10. dubna 2020.

«»1 | | | ...
Nahoru
piktogramy_2_faze.png piktogramy_3_faze.png