Školní družina je určena zejména pro děti z prvníhi stupně a funguje každý den (kromě výjimečných případů) po skončení vyučování do 18 hod.

Chceme, aby naše družina byla především příjemným místem pro děti. Místem, kde děti motivujeme k samostatné hře, nadchneme je zajímavými aktivitami a zábavnými hrami a program zpestříme různými přespávačkami, slavnostmi a výlety. Děti mohou formou hry rozvíjet celou škálu dovedností. Pomáháme jim překonávat výzvy spojené se socializací, respektem a péčí o své okolí. Zároveň chceme, aby družina byla místem, kde se družinoví učitelé s dětmi baví a rodiče se cítí vítáni a vyslechnuti.

Tým družiny dělá maximum pro to, aby se děti u nás dobře bavily, aby si během pobytu u nás našly kamarády a naučily se něco nového. A jsme dost chytří na to, abychom pochopili, že se od dětí také učíme - každý den! :)

TÝM DRUŽINY

Jak a kde trávíme čas

Děti ze všech tříd tráví čas společně, což znamená, že mohou strávit odpoledne s kamarády s podobnými zájmy. Alespoň část odpoledne tráví vždy venku, a to ve všech ročních obdobích, s výjimkou extrémních nebo nevhodných povětrnostních a klimatických podmínek. Děti si mohou vybrat mezi vlastními nápady na aktivity a organizovanými činnostmi a sporty. Cílem je trávit volný čas s radostí, vzájemným respektem a samozřejmě bezpečně.

Školní zahrada

Na školní zahradě tráví děti svůj volný čas každý den. Máme zde dvě hřiště na míčové hry, fotbal, basketbal a florbal, gymnastiku a další sportovní aktivity. Na zahradě je několik prolézaček, pařezy, opičí dráhy, slackline a skluzavka pro aktivní zábavu. Oblíbená jsou také pískoviště, bahenní kuchyňka, stromy k lezení a několik volných hracích ploch. Na Divokém západě na konci zahrady stavíme chýše, rozděláváme ohně, opékáme buřty a jablka. K dispozici máme také dvě zastřešené plochy s lavičkami a stoly k nejrůznějším výtvarným činnostem. Lavičky jsou rozmístěny po celé zahradě, takže si děti mohou najít místo na klidné povídání, čtení knihy apod.

Vnitřní družina

Ve vnitřních prostorách má družina k diposzici 3 místnosti. Oblíbené činnosti dětí jsou například hraní stolních her, skládání puzzle, čtení atd. Herna je místem pro organizované aktivity, jako je stavění z našich oblíbených kaple-kostek, hraní s autíčky, legem a panenkami. Funguje také jako výtvarná a hudební dílna.

Ve školním roce 2023/2024 otevře škola novou tělocvičnu, kde se budou děti věnovat v čase družiny halovým sportovním aktivitám.

Akce během školního roku

• Rodinný uvítací piknik Akce pro celou školu
  • Aktivity na Den míru
  • Halloween
  • Komunitní pracovní dny na zahradě s rodiči
  • Den kouzelných Vánoc
  • Přespávačka
  • Divadlo
  • Pálení čarodějnic
  • Dílny ke Dni otců a matek a přespání s rodiči
  • Aktivity na zahradní slavnosti
  • Přespání pro žáky 5. tříd

Spolupráce s rodiči

Nejdůležitější bod spolupráce s rodiči se samozřejmě týká dětí. V družině máme tu čest setkávat se s rodiči téměř denně. Využíváme tento čas ke komunikaci o tom, jak se děti cítí a co je zajímá.

Rádi vám také poskytneme šálek čaje nebo kávy na slunném místě, pokud si váš potomek bude potřebovat hrát o něco déle. K dispozici je také wi-fi. Pokud budete potřebovat podrobnější konzultaci, rádi se s rodiči domluvíme na schůzce.