resizer-small.png  resizer-small.png 
resizer-small.pngEN Ško Gym Inst Grp
resizer-2x1.png
resizer-2x1.png

Novinky

struny_-_vikend.png

Struny dětem v divadle Minor již tento víkend 23. – 25. 3. 2018

Festival pro zvídavé děti a hravé rodiče, osmým rokem nabízí uměnímilovným rodinám víkend naplněný zážitkovým poznáváním rozličných uměleckých forem.

Posláním festivalu je přiblížit dětem umělecké prostředí takovou formou, aby jej přijaly za své, považovaly za přirozenou součást svého života a měly touhu se do něj vracet ~ ať již jako tvůrci či jako posluchači. Festival nabízí příležitost setkat se nablízko s osobnostmi české umělecké scény, nové zážitky a nečekané souvislosti.

Duhovka Group je od počátku projektu Struny dětem jejím hlavním sponzorem a my vás srdečně zveme do duhovkového fotokoutku, který pro vás, jako součást festivalu, Duhovka připravila.

Zajímají vás pordorbnosti o celé akci? Čtěte zde

s1.jpg

Děti z Duhovky se zúčastnily summitu Singularity University 2018

Palác Žofín dne 5. 3. byl místem setkání vizionářské elity ze Silicon Valley společně s vybranými dětmi z českých základních a středních škol.

Tato akce pro děti byla v rámci summitu Singularity University, kde byly představeny nejnovější trendy v oblasti technologií či novinky ze svých oborů a nastíněno, jak bude vypadat svět v dalších dekádách. Šlo vůbec o první mezinárodní summit Singularity University ve střední a východní Evropě.

Cílem bylo prezentovat v rámci summitu projekty dětské fantazie a myšlení. Děti měly separátní stylizovanou místnost, kde mohly trávit čas a kde se osobně setkaly s vybranými řečníky.

Co děti před summitem musely udělat? 

V rámci výtvarné výchovy zpracovat jedno z následujících témat: Život v roce 2050; Jak a čím změním svět k lepšímu; Technologie a já za 30 let

V rámci slohové tvorby zpracovat v AJ do jednoho odstavce (cca půl A4) na stejná témata: Život v roce 2050; Jak a čím změním svět k lepšímu; Technologie a já za 30 let

Pět našich studentů prezentovalo daný projekt ve 3 minutách na hlavním pódiu konference v anglickém jazyce.

Děti se ocitly v mezinárodním prostředí uznávaných odborníků, kteří s nimi diskutovali o projektech, které vytvořily. Děti se seznámily s projekty dalších škol, dostaly doporučení a nové pohledy na svět za 50 let.

Galerie zde

img_0223.jpg

Co se dělo v noci ve škole 23. února? 

V pátek 23. února jsme pro děti z nižších ročníků uspořádali přespávání. Dva vychovatelé a 28 dětí zahájilo večer společnou výrobou pizzy. Všichni se zapojili a výsledkem bylo sedm skvěle vypadajících a chutných pizz. Následně jsme strávili chvíli diskusí o tom, kdo si na spaní zabere kterou část družiny. Společně jsme si také zahráli variaci hry na babu. Tu děti zorganizovaly samy - krásný zážitek. Ke zklidnění před čištěním zubů a převlékáním do pyžama posloužil film Coco a vlastnoručně vyrobený popcorn. Přišel čas jít spát. To není vždy jednoduché, když sdílíte ložnici s tuctem spolužáků, ale nakonec, po krátkém stýskání po domově, jsme usnuli - a snad se dobře vyspali. Druhý den následovala snídaně, balení, uklízení a volná hra venku a vevnitř. Kdo se přidá příště? 

GALERIE zde

plakat_dod_2017.png

Pozvánka na den otevřených dvěří

Vážení rodiče, milé děti a přátelé školy,

srdečně Vás zveme na den otevřených dveří v naší česko-anglické montessori Základní škole Duhovka, která nabízí vzdělávání pro děti na I. stupni (1. - 5. třída).

V pátek 23. února 2018 od 9.00 do 17.00 hodin jste vítáni na návštěvu prostor školy Duhovka, kterými Vás provedou žáci v roli vyškolených průvodců. Dopoledne budete moci nahlédnout do reálné výuky ve třídě a odpoledne i na program družiny. Na konci procházky čeká na návštěvníky vedení školy, které je připraveno zodpovědět všechny vaše dotazy.
 

Informace o přijímacím řízení 2018/2019 naleznete zde.
 

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Škola Duhovka

 

img_4738.jpg

Tradiční masopust - kdy a proč se slaví? 

Masopust (lidově ostatky, či obecně karneval) je slavnostní období mezi Vánocemi a postní dobou. Zatímco jeho počátek, který nastává po svátku Tří králů (6.1.), má pevné datum, tak jeho konec na Popeleční středu je závislý na datu Velikonoc. V původním smyslu jde o „opuštění masa“ (slovo karneval pochází nejspíš z italského carne levare, „dát pryč maso“). Masopust představoval období hodování a veselí mezi dvěma postními dobami. Během něj probíhaly taneční zábavy a zabíjačky. Koná se také průvod masek v čele s medvědem, scénické výstupy a končí taneční zábavou.

Kdy a proč se slaví masopust? Co to jsou masopustní průvody, co se jedlo a pilo, proč se pochovávala basa a jak vypadají masopustní masky? To se dozvěděly  děti z vanilkové třídy v Národní muzeum. V dílně měly možnost si vyzkoušet starodávný slovácký tanec Pod šable a na závěr tancovaly s medvědem a zpívaly Masopust držíme. 

Družina též uspořádala masopustní veselení (karneval). Děti si přinesly masky a tak družina byla plná princezen, supermanů, zvířátek a podobných oblíbených pohádkových postaviček. 

2-montessori_setkani_ucitelu_letak_a5.jpg

2. české montessori setkání učitelů

KONFERENCE SE KONÁ V SOBOTU 3. 2. 2018
 

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ na Základní škole Duhovka V NEDĚLI 4. 2. od 9 - 12 hod. 

Jedná se o den otevřených dveří u příležitosti Montessori konference. 

Den otevřených dveří pro budoucí rodiče, tedy zájemci o školu je 23. 2.  2018.

dsc_0256.jpg

Návštěva v domově pro seniory a propojení generací

V pátek 15. 12. v rámci družinového programu navštívila skupinka dětí domov pro seniory Elišky Purkyňové. Mile nás uvítalo několik dam a jeden pán šálkem čaje a mísou cukroví. Popovídali jsme si o tom, co pro nás znamenají Vánoce, jaká přání měly děti ve třicátých a čtyřicátých letech minulého století a co si přejí ty současné. Pak pro nás byla připravena dílnička - děti si měly možnost vyzkoušet lisovací přístroj, na který jsme mimo jiné vybírali peníze při zimním koncertu - vyrobily si přáníčka se zajímavými motivy.

Cukroví, které rodiče napekli, kosmetické balíčky a plyšáky spolu s ručně vyráběnými přáníčky do domova předáme ve čtvrtek 21.12. Výtěžek 26 000 Kč  z vánočního koncertu bude věnován na materiál na kreativní dílny. Jsme rádi, že jsme s domovem navázali spolupráci a těšíme se na další setkávání!  

fyzik_2.jpeg

Popularizace fyziky u malých dětí

Ve středu 13. prosince si přišel do naší školy povídat s dětmi pan Martin Ledinsky, který pracuje ve Fyzikálním ústavu Akademie věd a zabývá se mj. popularizací fyziky u malých dětí. Pan doktor Ledinsky nedávno získal cenu Neuronu za popularizaci vědy (viz http://www.nfneuron.cz/cs/novinky/cena-za-popularizaci-2017).

Programu, který se samozřejmě týkal fyziky, a děti v něm viděly řadu zajímavých pokusů, se zúčastnila fialová a křišťálová třída, ale budeme samozřejmě zkoušet s panem doktorem domlouvat i pokračování a případně dlouhodobou spolupráci. Fyzika patří na českých školách dlouhodobě neprávem k nejméně oblíbeným předmětům, přitom ve správném podání může být tento obor jedním z nejzajímavějších. Alespoň naše děti se o tom právě tento týden přesvědčily na vlastní oči a uši.

plakat_-_van.koncert_zs_-_var2_cj.jpg

Pozvánka na vánoční koncert v Duhovce

Zveme vás rodiče a prarodiče na „Zimní koncert“, který proběhne v úterý 19. 12. v kině Dlabačov. Součástí “Zimního koncertu “ bude opět charitativní akce, která letos ponese název  “Duhovka seniorům”. Tento rok budeme vybírat peníze pro Domov seniorů Elišky Purkyňové.
Jak budeme pomáhat? Během Zimního koncertu budou děti prodávat své výrobky pečené i nepečené a celkový výtěžek pak věnujeme na podporu seniorů při jejich výtvarných dílnách.
Jak můžete pomoci vy? Mluvte s dětmi doma o smyslu pomáhání druhým, zeptejte si jich jak mohou oni samy pomoci ostatním.

20171004_145748.jpg

Jak jsme se měli na plavání v Nymburku?

Kousek z dopisů rodičům...

Týden uplynul jako voda a během našeho pobytu jsme měli příležitost lépe se poznat, učili jsme se řešit každodenní problémy a rozvíjet nová přátelství. Sdíleli jsme s dětmi citát z Medvídka Pú: „Jsi statečnější než předpokládáš, silnější než vypadáš a chytřejší, než si myslíš.“ Už od prvního dne se děti těšily na večerní diskotéku a talent show.  Plavání, hry, bublinková koupel, povídání, čtení... Včera jsme dokonce šli na basketbalový zápas mužů - 1. zápas sezóny! Hrál Nymburk proti Ostravě.Před večeří jsme se ještě prošli v podzimním počasí a děti si vyzkoušely své pohybové dovednosti – šplhání, překonávání, jízdu na lanovce a běh. Galerie zde

«» | | | 4 | | | ...
Nahoru
piktogramy_2_faze.png piktogramy_3_faze.png