resizer-small.png  resizer-small.png 
resizer-small.pngEN Ško Gym Inst Grp
resizer-2x1.png
resizer-2x1.png

Novinky

den_matek_2018.png

10. května budeme slavit Den Matek - Kreativní workshop 

DEN MATEK

Do každé rodiny malovaná plátěná taška

Milé maminky naší školy, 

ve čtvrtek 10. května od 16hod. v rámci družinového programu vás zveme na setkání, u kterého si nejen vyrobíte plátěnou tašku, ale také si pochutnáte na dezertu a kávě.
Na děti bude čekat domácí cupcakes.

Těšíme se na Vás!

Výtvarnice Happy a družinový tým Duhovky

img_20180420_145512.jpg

Oslava Dne Země a projekt kompostování

Kompostování se stalo zajímavým dlouhodobým projektem školy, kterého se zúčastňují nejen děti, ale i zaměstnanci školy a někteří rodiče. Myšlenku recyklace bioodpadu jsme nedávno povzbudili proškolením všech pracovníků školy a následně i dětí. (Děkujeme zejména Kateřině Koubové z organizace Ekodomov). V pátek 20. dubna se v rámci oslav Dne Země zapojili do práce na zahradě i někteří rodiče, přičemž jeden z úkolů spočíval i v úpravě kompostu. To bylo spojeno i se zajímavým nálezem, který pro nás bude znamenat následné opatrné zacházení s kompostovou hmotou. Zjistili jsme, že v kompostu se zabydlel vzácný živočišný druh, nosorožík kapucínek. Tento brouk je na našem území přísně chráněn, protože patří k ohroženým druhům. Často si oblíbí právě komposty, kde se několik let vyvíjejí jeho larvy. Účastníci páteční akce se setkali jak s dospělými brouky, kteří se vyznačují nápadným „rohem“ na hlavě (samečci), tak s larvami.

Rodičům za kompostování a úklid na zahradě při příležitosti oslav Dne Země moc děkujeme! Galerie

29693831_10214326621712960_597785957_o.jpg

Velikonoce v Duhovce 

Podle počasí to stále nevypadá na příchod jara, máme však za sebou den, kdy sluneční paprsky dopadají kolmo na zemský povrch, tedy rovnodennost, čímž oficiálně jaro začalo.V Duhovce jsme se pilně věnovali oslavám jarních svátků. Děti vyslechly příběh Velikonoc, lidovými tóny doplněné představení o jejich původu, tradicích a předvelikonočním období a to spolkem DUu Ella. V některých třídách proběhlo velikonoční pečení, děti si vyzkoušely přípravu tradičních pochoutek - mazanců nebo jidášů. Jiné třídy zase navštívily farmu nebo vyráběly velikonoční dekorace, barvily vajíčka a pletly pomlázku.


Rada pro šikovné ruce: věděli jste, že k vyřezání píšťalky je lepší bezový proutek a nikoli vrbový? Vyzkoušejte... :-)

Galery zde

wp_20180314_10_24_13_pro.jpg

Znáte projekt: Kdo se bojí filharmonie? 

Děti ze čtvrtých a pátých ročníku se zúčastnily programu „Kdo se bojí filharmonie?“ v budově Rudolfina. Unikátní projekt režisérky a scénáristky Alice Nellis je představen jako hudební laboratoř s hlavní výzkumnicí Annou Polívkovou. Obvykle se zkoumají otázky typu: Proč se vážné hudbě říká vážná? Může se hrát jen tak k čaji anebo ve výtahu? Jak zní Smetanova Vltava hraná pozpátku? A jakou mimiku používá dirigent, když řídí orchestr? Děti velmi pozorně a se zájem naslouchají všem informacím, které jsou jim zábavnou formou představeny. Domů si odnášejí nejen znalosti, ale také dobrou náladu zejména z místa, kde hudba tak povznáší.  Jsme rádi, že jsme i letos byli u toho!

jak_se_uci.png

Kniha o alternativních školách v prodeji! Duhovku v knize také najdete!

Duhovka je jednou z přibližně 11 škol, které jsou podrobně představeny v  knize o českých alternativních školách. Jde o výjimečný knižní počin, který představuje reprezentativním způsobem nejvýznamnější české alternativní školy a jejich koncepce. Skvělé pro rodiče, kteří se poohlížejí po netradičních školách! Děkujeme našemu panu řediteli Jindřichovi, který poskytl rozhovor o Duhovce do této knihy. 

Rozhovory s lidmi, kteří se rozhodli změnit školní řád. Dokonce lze říci, že promysleli a předělali celou školu jako takovou. Často kvůli svým dětem. Než aby chodili na třídní schůzky, raději se rozhodli, že si je zorganizují a povedou sami. Třídní schůzku lze totiž hravě proměnit na slušnou společenskou událost. I o tom se vypráví v knize "Jak se učí živě?"

Odkaz na online prodej zde

Duhovka škola

certifikat_cz.png

Děkujeme! Jarní charitativní sbírka pro Sue Ryder

Srdečně děkujeme rodičům, dětem a přátelům naší školy za Vaši úžasnou podporu tradiční charitativní sbírky pro Sue Ryder. Prodej darovaných věcí pro rodiny s dětmi proběhl 17. března 2018 v prostorách domova Sue Ryder a přilákal velký počet nakupujících. Senzační výtěžek 121.500 Kč putuje na péči o seniory. "Biografie seniora je pro nás základem pro péči. Důkladné poznání jeho životního příběhu, zvyků a rituálů nám umožňuje nastavit péči na míru. Zachovávání zvyků a rituálů seniora podporuje jeho soběstačnost, umožňuje zažívat pocity jistoty, bezpečí, a tak i celkové pohody", vysvětluje Jana Červenková ze Sue Ryder. Další sbírka proběhne na podzim tohoto roku.
Fotogalerie z bazárku zde.

Děkujeme, že pomáháte!

struny_-_vikend.png

Struny dětem v divadle Minor již tento víkend 23. – 25. 3. 2018

Festival pro zvídavé děti a hravé rodiče, osmým rokem nabízí uměnímilovným rodinám víkend naplněný zážitkovým poznáváním rozličných uměleckých forem.

Posláním festivalu je přiblížit dětem umělecké prostředí takovou formou, aby jej přijaly za své, považovaly za přirozenou součást svého života a měly touhu se do něj vracet ~ ať již jako tvůrci či jako posluchači. Festival nabízí příležitost setkat se nablízko s osobnostmi české umělecké scény, nové zážitky a nečekané souvislosti.

Duhovka Group je od počátku projektu Struny dětem jejím hlavním sponzorem a my vás srdečně zveme do duhovkového fotokoutku, který pro vás, jako součást festivalu, Duhovka připravila.

Zajímají vás pordorbnosti o celé akci? Čtěte zde

s1.jpg

Děti z Duhovky se zúčastnily summitu Singularity University 2018

Palác Žofín dne 5. 3. byl místem setkání vizionářské elity ze Silicon Valley společně s vybranými dětmi z českých základních a středních škol.

Tato akce pro děti byla v rámci summitu Singularity University, kde byly představeny nejnovější trendy v oblasti technologií či novinky ze svých oborů a nastíněno, jak bude vypadat svět v dalších dekádách. Šlo vůbec o první mezinárodní summit Singularity University ve střední a východní Evropě.

Cílem bylo prezentovat v rámci summitu projekty dětské fantazie a myšlení. Děti měly separátní stylizovanou místnost, kde mohly trávit čas a kde se osobně setkaly s vybranými řečníky.

Co děti před summitem musely udělat? 

V rámci výtvarné výchovy zpracovat jedno z následujících témat: Život v roce 2050; Jak a čím změním svět k lepšímu; Technologie a já za 30 let

V rámci slohové tvorby zpracovat v AJ do jednoho odstavce (cca půl A4) na stejná témata: Život v roce 2050; Jak a čím změním svět k lepšímu; Technologie a já za 30 let

Pět našich studentů prezentovalo daný projekt ve 3 minutách na hlavním pódiu konference v anglickém jazyce.

Děti se ocitly v mezinárodním prostředí uznávaných odborníků, kteří s nimi diskutovali o projektech, které vytvořily. Děti se seznámily s projekty dalších škol, dostaly doporučení a nové pohledy na svět za 50 let.

Galerie zde

img_0223.jpg

Co se dělo v noci ve škole 23. února? 

V pátek 23. února jsme pro děti z nižších ročníků uspořádali přespávání. Dva vychovatelé a 28 dětí zahájilo večer společnou výrobou pizzy. Všichni se zapojili a výsledkem bylo sedm skvěle vypadajících a chutných pizz. Následně jsme strávili chvíli diskusí o tom, kdo si na spaní zabere kterou část družiny. Společně jsme si také zahráli variaci hry na babu. Tu děti zorganizovaly samy - krásný zážitek. Ke zklidnění před čištěním zubů a převlékáním do pyžama posloužil film Coco a vlastnoručně vyrobený popcorn. Přišel čas jít spát. To není vždy jednoduché, když sdílíte ložnici s tuctem spolužáků, ale nakonec, po krátkém stýskání po domově, jsme usnuli - a snad se dobře vyspali. Druhý den následovala snídaně, balení, uklízení a volná hra venku a vevnitř. Kdo se přidá příště? 

GALERIE zde

plakat_dod_2017.png

Pozvánka na den otevřených dvěří

Vážení rodiče, milé děti a přátelé školy,

srdečně Vás zveme na den otevřených dveří v naší česko-anglické montessori Základní škole Duhovka, která nabízí vzdělávání pro děti na I. stupni (1. - 5. třída).

V pátek 23. února 2018 od 9.00 do 17.00 hodin jste vítáni na návštěvu prostor školy Duhovka, kterými Vás provedou žáci v roli vyškolených průvodců. Dopoledne budete moci nahlédnout do reálné výuky ve třídě a odpoledne i na program družiny. Na konci procházky čeká na návštěvníky vedení školy, které je připraveno zodpovědět všechny vaše dotazy.
 

Informace o přijímacím řízení 2018/2019 naleznete zde.
 

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Škola Duhovka

 

«» | | | 4 | | | ...
Nahoru
piktogramy_2_faze.png piktogramy_3_faze.png