resizer-small.png  resizer-small.png 
resizer-small.pngEN Ško Gym Inst Grp
resizer-2x1.png
resizer-2x1.png

Naše služby

Jídelna_mg_5323_dxo.jpg

Kuchař Pepa se svým tříčlenným týmem v kuchyni připravuje v rámci školního stravování obědové menu a zároveň i zdravé a chutné svačiny (dopolední i odpolední).

Každý den mají děti na výběr ze dvou hlavních jídel (jedno z nich je vždy vegetariánské). Jídla si děti vybírají s rodiči na měsíc dopředu. Jídelníčky jsou zveřejňovány jak v rodičovské online zóna, tak na nástěnkách ve škole.

K hlavnímu chodu je vždy připraven salátový bar, který je odběrem neomezen. Nejčastěji se objevuje salát mrkvový, zeleninový, rajčatový, okurkový, řecký nebo polníčkový. Dopolední i odpolední svačiny odpovídají nutričním hodnotám dle výživové poradkyně a pravidelně se v nich objevuje šunka, sýr, vajíčko, pomazánka, jogurt, marmeláda, cornflakes, med, máslo, ovoce a zelenina. Děti si tedy mohou svačinu poskládat dle své chuti. Odpolední svačiny v družině bývají často zpestřeny sladkým dezertem v podobě domácích koláčů či buchet. Ve škole je samozřejmě zajištěn i celodenní pitný režim.

V případě, že má vaše dítě dietu, náš kuchař ochotně jídla přizpůsobí jejich potřebám. Jídla připravujeme i v bezlepkové a bezlaktózové variantě. Pokud máte zájem o tento druh stravování, je nutné kontaktovat přímo kuchaře na emailu: josef.nemecek@duhovkaskola.cz

Spoluprácujeme s Koláčkovou pekárnou, od které každý týden odebíráme žitný a kváskový chléb. Jsme velice rádi, že se nám podařilo také pravidelně odebírat mléčné výrobky v bio kvalitě (mléko , tvaroh , jogurt , čerstvý sýr)  z bio farmy Struha.  

Nyní naše kuchyně začala pěstovat i čerstvé bylinky (rozmarýn, tymián, šalvěj, libeček, máta, meduňka, citronová mateřídouška, levandule, medvědí česnek), kterými kuchař zpestřuje každý pokrm v naší jídelně.

Naše děti se také zúčastnily ankety, kde nám sdělily jejich oblíbené pokrmy a my se průběžně snažíme  jejich přání  do odpoledních svačin zahrnout. 

Pokud by někdo z rodičů měl zájem s dítětem poobědvat nebo jen ochutnat oběd ve školní jídelně, jste srdečně zváni a svůj zájem sdělte prosím na email kuchaře školy: josef.nemecek@duhovkaskola.cz.

 

image__5_.jpg
image__2_.jpg
image__1_.jpg
image__3_.jpg
Nahoru
piktogramy_2_faze.png piktogramy_3_faze.png