Charakteristika

charakteistika1.jpgVítáme Vás na stránkách Základní školy Duhovky. Základní škola Duhovka se v roce 2010 stala součástí česko - anglického vzdělávacího systému Duhovka, který nabízí komplexní a propojené vzdělávání od předškolního věku až po dospělost (3 - 19 let). Školy na sebe vnitřně navazují a umožňují tak dětem plynulý přesun z nižšího na vyšší stupeň.

Duhovka nabízí česko - anglické vzdělání vycházející převážně z metody Marie Montessori, nicméně je otevřená dalším pedagogickým přístupům a z každého volí právě to vhodné pro daný věk a potřeby dětí.

Základní škola Duhovka je škola prvního stupně a přijímá děti od první do páté třídy. Třídy jsou věkově smíšené (1.-3.ročník a 4.-5.ročník), abychom podpořili proces učení a přirozené soužití dětí. V každé třídě je nejvýše 20 dětí (22 ve vyšším ročníku) a s nimi dva Montessori kvalifikovaní učitelé - český učitel a anglicky mluvící učitel (rodilý mluvčí).

Snažíme se vytvořit takové prostředí, které odpovídá přirozeným vývojovým potřebám dětí. Duhovka vede děti k samostatnosti, k uvědomění si osobní zodpovědnosti za to, co vytvářejí a k aktivnímu přístupu k životu. Zvláštní důraz klademe na to, aby se děti naučily přemýšlet v souvislostech a aby si jednoduše uměly v životě poradit a hledaly a žily svoje vlastní cesty, nikoliv cesty “předpřipravené” jejich rodiči či společností obecně.

Naše nabídka se dá shrnout slovy:

Úcta k dítěti, učiteli i rodiči jako k jedinečným a neopakovatelným lidským bytostem s vlastními právy, potřebami, zvyklostmi a odlišnostmi. Nabízíme bezpečné prostředí, ve kterém může dítě i pedagog s důvěrou rozvíjet svoji přirozenost, originalitu a fantazii.

• Soukromá základní škola 1. stupně - 1. až 5. ročník
  • Česko - anglická výuka podle Montessori metodiky, dva učitelé v jedné třídě
  • Školní vzdělávací program Základní škola Duhovka
  • Začátek vyučování 8.30 hod