resizer-small.png  resizer-small.png 
resizer-small.pngEN Ško Gym Inst Grp
resizer-2x1.png
resizer-2x1.png

Novinky

zahradni_slavnost_zs_final_cz.jpg

Zahradní slavnost - Duhovkové hrady a zámky

Milí rodiče, prarodiče a přátelé Duhovky,

konec roku je tady a my bychom ho s vámi rádi oslavili na zahradní slavnosti v pátek 23. 6. v 15 hod.

Jste srdečně zváni na prohlídky duhovkových hradů a zámků jednotlivých tříd.

Začínáme v 15 hod. Prosím, choďte zahradním vstupem, kde získáte podrobný program a mapku zahrady s připravenými aktivitami.

Novinkou je letos i karaoke pro děti, kde můžou zpívat pohádkové písničky.

Těšíme se na vás!

Vaše Duhovka

 

Akce je pouze pro rodiče našich děti a jejich rodinné příslušníky

zahradnislavnost2016-184.jpg

Den dětí v družině

Každý rok první červen patří dětem a v Duhovce tomu nebylo jinak! S dětmi jsme oslavili jejich společné ,,narozeniny" sportovním odpoledne v družině. Hned na startu jim bylo dopřáno občerstvení v podobě zmrliny a pak už si každý mohl vytvořit svůj vlastni tým a vymyslet originální název. Tým si zapisoval indicie získané díky splnění úkolů na jednotlivých stanovištích. Stanovišť bylo sedm a k lepší orientaci přispěla i přehledná mapka zahrady s vyznačenými body. Hádanku z indicii uhodlo každé družstvo, ikdyž v rozdilných časových limitech. Radost ze hry byla hlavnim motorem, proč některým týmům nestačilo si aktivity projít jen jednou.
Odpoledne bylo radostné a dětí nás svojí představivostí opět překvapovaly :-)

diplom_1._misto.png

Kdo má nejlepší školní web? ZŠ Duhovka!

„Základní škola Duhovka má nejlepší školní web“ zaznělo na konferenci pořádané společnosti EDUin dne 1. 6. 2017.

Třetí ročník celostátní soutěže školních webů sCOOL web je za námi. Odborná porota hodnotila oblasti: otevřenost školy vůči veřejnosti , uživatelskou přívětivost – použitelnost, přehlednost, přístupnost a srozumitelnost , bezpečnost  a grafické zpracování – grafika, design, estetický dojem.

Ve všech kategoriích škola dosáhla plný počet bodů a obdržela diplom za 1. místo.

Poděkování patří, jak pořadatelům společnosti  EDUin, díky kterým jsme web zdokonalili, tak především školnímu týmu v čele s office manažerkou školy, kteří o web pečují!

www.novinky.cz

Tisková zprává k akci zde

image__7_.png

Škola v přírodě na Šumavě (1. - 3. ročníky)

Naše nižší ročníky se minulý týden vydaly na školu v přírodě do krásného prostředí Národního parku Šumava. Děti navštívily příjemnou interaktivní výstavu o šumavské přírodě v Železné Rudě, v rámci celodenního výletu se vydaly k dvěma největším ledovcovým jezerům u nás - Černému a Čertovu. Na návštěvu za námi dorazil jeden ze strážců národního parku, aby nám pověděl, jak se chovat v přírodě, jak o ni pečovat a co důležitého a zajímavého se v NP Šumava nachází. Milým překvapením bylo, když jsme zjistili, že vedoucí našeho hotelu je mimo jiné též dobrovolným hasičem. Ochotně dětem připravil zajímavou prezentaci o tomto svém zajímavém a prospěšném koníčku. Děti si celý týden moc užily, zejména koupání v bazéně, táborák a tradiční diskotéku.

Galerie zde

wp_20170518_09_50_18_pro.jpg

Do kraje vinné révy a meruněk vyjely na školu v přírodě vyšší ročníky

Čtvrté a páté ročníky celý týden od 19.5. strávily v Jihomoravském kraji ve Velkých Pavlovicích. Program pro ně připravilo ekocentrum Trkmanka. Okolí a obzvláště slunné počasí se nabízelo pro dlouhé procházky nejen po naučných stezkách, ale také navštívili rozhlednu Slunečná, vinný sklep a ochutnávali jablečný mošt. Děti také chytaly a pozorovaly vodní živočichy v okolí místního rybníčku a říčky Trkmanky. Všem výlet do tohoto kraje doporučujeme, zejména cyklistům! Odkaz zde

Galerie zde

talent_show_cz.jpg

Talent Show

„Věříme, že v každém člověku je ukryt poklad. Pomáháme toto bohatství objevovat a rozvíjet“. Tak zní jedna z našich hodnot a my se snažíme nejen vlastním přístupem, ale také školními akcemi tuto hodnotu naplňovat. Jedním z těchto pokladů může být také talent v různých podobách. Děti dostaly příležitost, nám své nadání, píli či jen radost z nějaké dovednosti, předvést v Talent Show. Ta se uskutečnila v naší škole 3. května za účasti a velké podpory rodičů a kamarádů. Děti zpívaly, tancovaly, hrály na piano, flétnu nebo kytaru. Hudba zněla celou školou a aplaus, který každý z účastníků od publika obdržel, nebylo možné to odpoledne přehlédnout. Odvaha každého dítěte byla odměněna tulipánem s upomínkovou kartičkou.
Už dnes se těšíme na další ročník této akce a dětem za zábavné odpoledne moc děkujeme!

p1040839.jpg     p1040825.jpg     p1040816.jpg

open-house-praha-2.png

Přijďte na festival OPEN HOUSE o víkendu 13-14.5. 2017

Zveme Vás, vaše přátele a všechny nadšence architektury na třetí ročník festivalu Open House Praha 2017

Více než 40 architektonicky zajímavých budov a objektů otevře již třetí ročník festivalu Open House Praha, který o víkendu 13.–14. května pozve veřejnost na prohlídku běžně nepřístupných pražských staveb. Lidé budou mít jedinečnou příležitost prohlédnout si zevnitř domy, kolem kterých denně chodí po ulici.

Do projektu vstupujeme Duhovka se svou Základní školou již druhý rok, letos poprvé s Gymnáziem.

Gymnázium Duhovka, sobota 13/5

Myšlenkou festivalu  Open House je zpřístupňovat běžně nepřístupné pražské budovy zvídavé a zvědavé veřejnosti. Na jeden víkend v roce se díky festivalu otevírají sídla firem, úřadů či moderní technické stavby, okolo nichž jsme zvyklí procházet. Budova školy se pro vás ve dnech 14-15. května též otevírá.

Veškeré informace zde

_duhovka_008.jpg        duhovka_zs__5_.jpg

minifestival_05-2017.png

Jarní Minifestival 2017

Co vás napadne, když se řekne červená papírová růže, kolotoč a terč na střelnici? Ano, uhádli jste správně! Třetí edici úspěšného dětského prodejního festivalu Mini si užijeme ve stylu staročeské pouti aneb „nebe peklo ráj, já ti růži z pouti dám“. Těšit se můžete na nové kolekce oblečení, hračky, knížky, nábytek a doplňky pro malé i velké od našich českých designerů.      

Kdy?
pátek 12. 5. 2017, 10-19 hod.
sobota 13. 5. 2017, 10-19 hod.
neděle 14. 5. 2017, 10-18 hod.
 

Kde?
Hala C Balabenka, Drahobejlova 2400/15, Praha 9
spojení MHD: tram Ocelářská (linky 8 a 25) a Divadlo Gong (linky 14, 16), metro B stanice Českomoravská

Více informací najdete na strákách festivalu a na facebooku.  

nl.jpg

Newsletter leden - duben 2017

Nové číslo Newsletter Duhovka naleznete na odkaze zde

plakat_den_zeme_a4_cz.jpg

Oslava Dne Země s rodiči na školní zahradě

Jsme příznivci zdravého stravování a k tomu patří i školní pěstitelská zahrada. Zatím nemáme zahradu plnou záhonků se zeleninou, ale věříme, že krůček po krůčku se nám to brzy podaří např.i  díky akci kterou jsme organizovali při příležitosti oslav Dne Země.

Dne 21. 4. naše škola pořádala akci „Den Země s rodiči a prarodiči na zahradě”. Připravili jsme aktivity jako správně kompostuj, zasaď si své oblíbené bylinky, uklízíme školní zahradu s citem a ohleduplností.

Společně se skutečně zdravou školou, která nám dala impulz k této akci, věříme, že pro všechny generace práce na zahradě může být skvělá zábava a příležitost ke společnému učení se mnoha různých činností.

Po náročné, ale zábavné práci nechyběla odměna v podobě zdravé svačinky a teplého čaje! Akce byla výtečná nejen sluníčkem, které podpořilo dobrou náladu, ale zejména nadšenci, kteří se do akce zapojili! Díky vám!

p1040763.jpg  p1040772.jpg  p1040794.jpg

«»1 | | | ...
Nahoru
piktogramy_2_faze.png piktogramy_3_faze.png